Tiskové zprávy

Vysočina Convention Bureau pomáhá budovat značku Vysočiny a podporuje růst konferenční turistiky

Hotel Atom_Třebíč_4Vysočina Tourism pomáhá propojovat nabídku konferenčních prostor a poptávku velkých i malých společností z celé České republiky.

Číst více...

Vysočina Convention Bureau pomáhá budovat značku Vysočiny a podporuje růst konferenční turistiky

Hotel Atom_Třebíč_4Jihlava, 18. ledna 2024 – Vysočina Tourism pomáhá propojovat nabídku konferenčních prostor a poptávku velkých i malých společností z celé České republiky.

Číst více...

Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO - slaví i Vysočina

skloJihlava, 7. prosince – České sklo potvrdilo světovou úroveň a pověst. Ve středu 6. prosince se tuzemská ruční výroba skla nově dostala na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Žádost schválil mezivládní výbor organizace na zasedání v Botswaně.

Číst více...

Druhé čtvrtletí Vysočině v oblasti cestovního ruchu přálo. Rostla návštěvnost i konferenční turistika

Třebíč bazilika_Ivo_SvobodaNávštěvnost ubytovacích zařízení a turistických atrakcí v Kraji Vysočina v 2. čtvrtletí letošního roku oproti loňsku stoupla. Potvrzují to nejen provozovatelé, ale také nově zveřejněná data Českého statistického úřadu.

Číst více...

Vysočina je jako stvořená pro školní výlety

 

Návrh bez_názvu_3Každý rok si učitelé základních a pravděpodobně i středních škol lámou hlavu, kam se vydat s dětmi na výlet, jak je zaujmout a využít jeden nebo i více dní ke vzdělávání v praxi zábavnou formou.

Číst více...

Vydejte se na Vysočinu vlakem

1Znáte to. Naplánovat cestu, ideálně se vyhnout dopravním uzavírkám a kolonám, najít vhodné místo k parkování, zabavit děti, soustředit se na jízdu, nezapomenout namontovat držák a připevnit kola a místo regionálního pivního speciálu si dát nealkoholické pivo.

Číst více...

Vysočina se chce jako první kraj v Česku víc zaměřit na venkovskou turistiku. Připravila kompletní nabídku pro cestovatele

Statek v Krátké(Třeštice, 27. dubna 2023) Nejvíc obcí s méně než tisícovkou obyvatel v Česku. Tak vypadá Kraj Vysočina, tedy region, kde lidé žijí hlavně venkově a hustota osídlení není příliš velká. Proto má v dané oblasti turismus spojený s venkovem a půdou velký potenciál. Vysočina Tourism si to uvědomuje. V letošní turistické sezóně tak – kromě řady památek zapsaných na seznamu UNESCO – nově nabídne také zážitky na farmách a statcích, regionální produkty včetně lokální gastronomie, nápojů z místních pivovarů a originálních objektů v malých obcích či zcela na samotě. Vysočina je tak vůbec prvním krajem Česka s ucelenými službami v oblasti venkovské turistiky a regionem, který má daný segment jako prioritní téma.

Číst více...