Tiskové zprávy

Druhé čtvrtletí Vysočině v oblasti cestovního ruchu přálo. Rostla návštěvnost i konferenční turistika

Třebíč bazilika_Ivo_SvobodaNávštěvnost ubytovacích zařízení a turistických atrakcí v Kraji Vysočina v 2. čtvrtletí letošního roku oproti loňsku stoupla. Potvrzují to nejen provozovatelé, ale také nově zveřejněná data Českého statistického úřadu.

Číst více...

Vysočina je jako stvořená pro školní výlety

 

Návrh bez_názvu_3Každý rok si učitelé základních a pravděpodobně i středních škol lámou hlavu, kam se vydat s dětmi na výlet, jak je zaujmout a využít jeden nebo i více dní ke vzdělávání v praxi zábavnou formou.

Číst více...

Vydejte se na Vysočinu vlakem

1Znáte to. Naplánovat cestu, ideálně se vyhnout dopravním uzavírkám a kolonám, najít vhodné místo k parkování, zabavit děti, soustředit se na jízdu, nezapomenout namontovat držák a připevnit kola a místo regionálního pivního speciálu si dát nealkoholické pivo.

Číst více...

Vysočina se chce jako první kraj v Česku víc zaměřit na venkovskou turistiku. Připravila kompletní nabídku pro cestovatele

Statek v Krátké(Třeštice, 27. dubna 2023) Nejvíc obcí s méně než tisícovkou obyvatel v Česku. Tak vypadá Kraj Vysočina, tedy region, kde lidé žijí hlavně venkově a hustota osídlení není příliš velká. Proto má v dané oblasti turismus spojený s venkovem a půdou velký potenciál. Vysočina Tourism si to uvědomuje. V letošní turistické sezóně tak – kromě řady památek zapsaných na seznamu UNESCO – nově nabídne také zážitky na farmách a statcích, regionální produkty včetně lokální gastronomie, nápojů z místních pivovarů a originálních objektů v malých obcích či zcela na samotě. Vysočina je tak vůbec prvním krajem Česka s ucelenými službami v oblasti venkovské turistiky a regionem, který má daný segment jako prioritní téma.

Číst více...

Venkovní hry zabaví děti i rodiče

Po stopách opatů a rabínů v TřebíčiStává se vám, že vaše děti chtějí raději zůstat doma u počítače, než aby vyrazily ven do přírody? Existuje možnost, jak propojit online svět s tím reálným. Odpovědí jsou venkovní hry pro děti, které jsou interaktivní a online. Tyto hry dostanou děti na přirozené světlo a čerstvý vzduch, a přesto je budou bavit.

Číst více...

Návštěvníci zvolili Vysočinu jako jednu z TOP 3 nejoblíbenějších destinací u nás

Předávání cenKrásná a čistá příroda jako stvořená pro pěší i cyklo turistiku, skvělé podmínky pro zimní sporty, ale také tradice a dotek historie na každém rohu. To je Vysočina – destinace, která okouzlí každého, kdo ji navštíví. To potvrzují i výsledky ankety Kraj mého srdce za rok 2022, kde Kraj Vysočina obhájil třetí místo v absolutním pořadí a stal se zároveň i překvapením ročníku díky vítězství v několika kategoriích.

Číst více...

Profil návštěvníka destinace Vysočina

Žena ukazuje na mapuPříspěvková organizace Vysočina Tourism ve spolupráci s oblastními destinačními společnostmi Koruna Vysočiny, Třebíčsko – moravská Vysočina, Kraj pod Javořičí, Vysočina West a s agenturou CzechTourism shromáždila v roce 2022 informace a data o turistech Vysočiny. Změnil se typický návštěvník Vysočiny během posledních let? Odkud nejčastěji na Vysočinu přichází? A platí stále, že Vysočinu milují nejvíce její krajané?

Číst více...