PR aktivity podpořené Ministerstvem pro místní rozvoj

PR aktivity byly vytvořeny v rámci projektu „Marketingové aktivity a zefektivnění propagace destinace Vysočina v roce 2023", spolufinancovaného z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, podprogram Marketingové aktivity v cestovním ruchu, výzva č. 1/2023/117D7220.

 Logo MMR

Na výlet do Telče: pohádkové náměstí a zámek v novém kabátě

Logo MMRMalebné město Telč vás zaručeně okouzlí svým náměstím Zachariáše z Hradce, které trochu připomíná pohádkové kulisy. Pro svoji unikátnost a krásu je od roku 1992 historické jádro města zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Projděte se podloubím gotických a renesančních domů s bohatě zdobenými štíty a nechte se okouzlit místním geniem loci.

Číst více...

Humpolec není jen Hliník: užijte si místní památky, kulturu i krásnou přírodu

Logo MMRPokud se vám při vyslovení města Humpolec vybaví pouze 90. kilometr D1 nebo známá hláška o tom, že se sem přestěhoval Hliník, měli byste to napravit. Humpolec a jeho okolí totiž určitě stojí za návštěvu. Užijte si zde zajímavé památky i procházky krásnou přírodou.

Číst více...

Užijte si Velikonoce na Vysočině

Logo MMRSvátky jara jsou za dveřmi a vy si je můžete užít na některé z akcí, které se budou konat v kraji Vysočina. Navštivte jarmarky nebo si osvěžte velikonoční tradice, například pletení pomlázek a barvení vajíček. Připraveny jsou také workshopy, řemeslné ukázky, programy pro děti a velikonoční hry pro celou rodinu. Velikonoční program můžete spojit i s návštěvou zajímavých míst a rovnou se vydat na jarní výlet.

Číst více...

Lipnice si letos připomíná 140 let od narození a 100 let od úmrtí Jaroslava Haška řadou akcí

Logo MMRKdyž se řekne Lipnice, většině lidí se automaticky vybaví jméno českého spisovatele, publicisty a novináře, Jaroslava Haška. V letošním roce uplyne 100 let od jeho úmrtí a 140 let od jeho narození. Autor slavného románu o Josefu Švejkovi žil v Lipnici nad Sázavou, kam ho údajně přivedl malíř Jaroslav Panuška, mezi lety 1921 a 1923. Hašek si zamiloval Lipnici a její okolí a také místní hrad, nedaleko kterého si koupil domek. Jaroslav Hašek je pohřben na místním starém hřbitově. V rámci letošního výročního roku se v Lipnici nad Sázavou a v Havlíčkově Brodě koná celá řada akcí, které připomenou odkaz známého humoristy a spisovatele.

Číst více...

Telč: malebné město s pohádkovým náměstím a krásným zámkem

Logo MMRMěsto Telč bývá nazýváno renesanční perlou Českomoravské vrchoviny. Zdejší náměstí Zachariáše z Hradce vás zaručeně okouzlí, však je také od roku 1992 historické jádro města pro svoji unikátnost zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Náměstí je lemováno gotickými a renesančními domy, které připomínají kulisy z pohádky. Jsou ale opravdové a skutečné krásné, můžete se procházet podloubími a zastavit se v některé z kaváren, cukráren a restaurací nebo obdivovat bohatě zdobené štíty domů.

Číst více...

Na kole okolo Třebíče za podzimní krajinou Vysočiny, památkami UNESCO a dobrým jídlem a pitím

Logo MMRVysočina je kraj proslavený svou rozmanitostí a čistou přírodou, která se na podzim zbarví do krásných barev a je jako stvořená pro objevování na kole. Pokud rádi spojíte sportovní vyžití s kulturou, je pro vás oblast okolo Třebíče jako stvořená. Čeká tu na vás množství památek, a to včetně těch ze seznamu UNESCO, malebné vesnice, muzea a spousta dobrého jídla a pití. Ochutnejte třeba víno z nejvýše položených vinic na Moravě nebo proslulé pivo vařené v pivovaru známém z filmu Postřižiny.

Číst více...

Třebíč – město s unikátními památkami, whisky zrající v židovské čtvrti a krásnou krajinou

Logo MMRMalebné město uprostřed podhůří Českomoravské vrchoviny, ve kterém studoval Vítězslav Nezval a vyrůstal  Antonín Kalina a místo s bohatou historií – to je Třebíč. Přijeďte se podívat na jedinečné památky, které letos slaví 20. výročí zapsání na seznam UNESCO a ochutnejte přitom legendární limonádu ZON, českou whisky TREBITSH, nebo košer víno a dobrot podle tradičních receptů v unikátní židovské čtvrti. Díky své poloze je navíc skvělým výchozím místem pro turistické i cyklistické výlety.

Číst více...