Česko-rakouská sklářská tradice znovu ožívá

VT správný logolink

Název projektu: Česko-rakouská sklářská tradice znovu ožívá/ Die tschechisch-österreichische Glassmacherttradition lebt wieder auf

Zkratka projektu: Česko-rakouské sklářství

Číslo projektu: KPF-02-171

Partner projektu:

  •   Museumsmanagement Niederösterreich GmbH

Program: INTERREG V-A Rakousko – Česká republika

Cíl projektu: Projekt směřuje k rozvinutí a v některých případech k prohloubení již existující CZ-AT spolupráce zejména mezi umělci prostřednictvím sklářského řemesla, které má jak v Kraji Vysočina, tak v Dolním Rakousku dlouholetou tradici. Realizovaná akce rovněž přispívá k oživení tohoto řemesla. Cílové skupiny: široká veřejnost, zájemci o umění, tradiční řemesla, historii, sklářští odborníci z Vysočiny i Dolního Rakouska, obyvatelé Kraje Vysočina i návštěvníci krajů Jihočeského, Středočeského, Pardubického, Jihomoravského, Libereckého a Dolního Rakouska (Waldviertel).

 

Doba trvání: 19. 3. 2020 – 15. 12. 2020

Rozpočet Vysočina Tourism 9 538,57 EUR, z toho:

  •   85 % finanční příspěvek z EFRR 8 107,78 EUR
  •   15 % finanční příspěvek žadatele 1 430,79 EUR

Kontaktní osoba:

  •   Ing. Tomáš Čihák ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )

Sklářská tradice na Vysočině a Dolním Rakousku


Natočeno v rámci projektu "Česko-rakouská sklářská tradice znovu ožívá, KPF-02-171".

 

Hrad v Ledči zítra ožije sklářskou poutí

3 hrad_ledec_n.s._sklarska_poutSklářské řemeslo, rozžhavená pec, loutkové divadlo, výstava, zvířátka, módní přehlídka, hudba… Na hradě v Ledči nad Sázavou bude zítra pořádně živo. Koná se tam totiž sklářská pouť.

Číst více...

Zámecký sklářský den představí umění sklářů

pocta sklarum_instalace_plastiky_Vysočina sklářská se po nucené odmlce znovu rozjíždí. První velkou akcí spojenou s prastarým a krásným řemeslem je Zámecký sklářský den. Proběhne 13. června na zámku ve Světlé nad Sázavou. Nabídne skleněné expozice, křest plastiky Pocta sklářům, jarmark, výtvarné dílny a představí se i vysočinské sklárny.

Číst více...