Vysočina je jako stvořená pro školní výlety

 

Návrh bez_názvu_3Každý rok si učitelé základních a pravděpodobně i středních škol lámou hlavu, kam se vydat s dětmi na výlet, jak je zaujmout a využít jeden nebo i více dní ke vzdělávání v praxi zábavnou formou.

S touto možná v každém roce stále těžší a těžší otázkou mohou nejen třídním učitelům pomoci pracovníci krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism.

 

„Část turistického portálu www.vysocina.eu, konkrétně sekce Služby – Pro školy, je určená právě pedagogům. Chceme je podpořit a pomoci jim v hledání vhodného výletu s kvalitním obsahem. V dětech pak chceme prostřednictvím zážitků budovat pozitivní vztah k Vysočině a k jejímu poznávání,“ popisuje některé z cílů kampaně zaměřené na školy náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

 

Tipy pro školy z Vysočiny i přespolní

 

Pracovníci z Vysočina Tourism mají pro zástupce škol z Vysočiny, ale také ze sousedních krajů připravenou ucelenou nabídku s tipy, které pedagogům ve výběru výletů, ale třeba také škol v přírodě s organizací pomohou. „Součástí aktivit zaměřených na tento segment bude přímé oslovování zástupců škol telefonicky nebo prostřednictvím mailingu s přímou nabídkou konkrétních míst, kam mohou se třídami vyrazit na výlet, na školu v přírodě nebo třeba na lyžařský výcvik,“ upřesnila ředitelka Vysočina Tourism Olga Königová.

 

Podpora učitelům přinese delší turistickou sezónu

 

Krajská příspěvková organizace zabývající se propagací turistické nabídky Vysočiny si od kampaně zaměřené na školní výlety slibuje větší povědomí o výletních cílech našeho kraje, dřívější odstartování hlavní prázdninové sezóny, případně využití dalších méně frekventovaných měsíců. Pokud na Vysočinu zavítají také školy ze sousedních krajů, přivezou s sebou i finanční hodnotu a v neposlední řadě půjde o kvalitní servis pro školská zařízení.

 

„Oceňuji, že témata vytvořená v rámci projektu Školní výlety napomáhají vzdělávání, doplňují výuku a budují povědomí o Vysočině. Celkově pak aktivity ulehčí práci pedagogům při hledání vhodného školního výletu nebo například adaptačních programů tím, že kolegyně z Vysočina Tourism jsou zájemcům plně k dispozici a rády vytipují vhodná místa na základě požadavků pedagogů,“ přiblížil radní Kraje Vysočina Jan Břížďala.

 

Objevte s žáky kraj čisté přírody, historických památek a významných osobností prostřednictvím tipů na www.vysocina.eu/pro-skoly.