Venkovní hry zabaví děti i rodiče

Po stopách opatů a rabínů v TřebíčiStává se vám, že vaše děti chtějí raději zůstat doma u počítače, než aby vyrazily ven do přírody? Existuje možnost, jak propojit online svět s tím reálným. Odpovědí jsou venkovní hry pro děti, které jsou interaktivní a online. Tyto hry dostanou děti na přirozené světlo a čerstvý vzduch, a přesto je budou bavit.

Venkovní hry jsou stále oblíbenější mezi návštěvníky a turisty. Obyčejný výlet se mění v detektivku a svět fantazie může začít. Vysočina je doslova detektivními příběhy poseta. A jaké jsou ty nejoblíbenější?

Skryté příběhy, které vás zavedou do dávné historie a hravou formou vám odvypráví pravdivý příběh z místa, kde se hraje. Pomocí aplikace si děti užijí spoustu legrace. Aby si děti odnesly také něco z prázdnin od babičky či z dovolené, připravili jsme pro malé objevitele Cestovatelský deník. Nejčastěji stahované příběhy jsou ve Žďáru nad Sázavou (Santiniho hvězda) a v Třebíči (Třebíčský Machzor).

https://www.vysocinadetem.cz/soutez/skryte-pribehy

https://www.skrytepribehy.cz/

Mezi nejnovější aplikace s příběhem patří geolokační hra od společnosti Loxper, která na Vysočině vznikla díky projektu Venkovské památky, který v roce 2022 realizovala Vysočina Tourism spolu s partnery. Její oblíbenost pomalu roste, nejoblíbenější je ovšem v obci Moravské Budějovice, kde byla stažena dokonce 16x více než na jiných místech v Jižních Čechách i v Rakousku. Tato hra je velmi aktivně nabízena na místním turistickém informačním centru.

Kam si můžete jít s dětmi hrát?

Mezi další oblíbené hry patří Questing v Novém Městě na Moravě, Šifrovačky v Havlíčkově Brodě, ve Žďáru nad Sázavou a v Polné.

Hra Nachozeno v Telči zpestří procházky po nádherné Telči.

V Třebíči mají pro děti připravenou hravou naučnou stezku.

Žďársko zve na výlety s dětmi prostřednictvím hry Putování po sochách Michala Olšiaka.

Pro starší děti je na Žďársku připravena Santiniho šifra, která láká k objevování staveb geniálního stavitele Santiniho.

Pro velké dobrodružství si musíte zajít do obce Hrotovice a Maleč, kde jsou připravené výlety s tajenkou.

Telč je město, kde si může hrát každý.

Přijďte vyřešit záhadu staré truhly. Narazíte na ni ve sklepě starého mlýna v Telči a nedá vám spát. Co skrývá tajemný balíček nalezený v truhle? Příběh Záhady staré truhly v Telči může začít.

Hra Geofun – Telčské stories je geolokační zábavná hra nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“. V rámci hry musíte plnit i různé úkoly, které vám průvodce v průběhu hry sdělí. Průvodcem není nikdo jiný než Zachariáš z Hradce.

Mezi další strategické hry patří TripGame, týmová hra městem. Součástí hry je tzv. TripPrůvodce, který nabízí různé tipy na vyžití v okolí, jako např. kde se dobře najíst, kde koupit lokální produkty, kde informovat o místních zajímavostech, a dokonce i možnostech parkování.