Vysočina představí svou turistickou nabídku ve Vídni

V. KUNC_-_PROSÍČKA_ŽĎÁRSKÉ_VRCHYPamátky UNESCO, hrady, zámky i jiné pamětihodnosti, přírodní krásy či cíle pro sportovně založené turisty představí Vysočina rakouskému publiku během Svatováclavského posvícení ve Vídni.

Kraj Vysočina spolu s organizací Vysočina Tourism má ve čtvrtek 26. září příležitost prezentovat se coby atraktivní turistická destinace na Velvyslanectví České republiky v Rakousku a v Českém centru ve Vídni. „Více než třicítce novinářů a dalším partnerům z celého Rakouska představíme turistické cíle na Vysočině. Pozveme je mimo jiné na press trip po našich památkách, který pro ně připravujeme na 30. října. Chceme jim ukázat třeba nově zrekonstruovaný hrad Roštejn s moderními expozicemi, klášter v Nové Říši, zámek Brtnice či zámek Příseka s muzeem autíček. Příležitost pro vlastní prezentaci dostane i Resort Svatá Kateřina, který má šanci pozvat zájemce k návštěvě wellness hotelu i svého nově postaveného Ájurvédského pavilonu,“ uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

„Vysočinu budeme prezentovat také jako kraj mnoha kulturních a sportovních akcí, regionálních specialit i tradičních řemesel. V seznamu pro rok 2020 máme například mnoho sklářských akcí, neboť příští rok bude na Vysočině rokem skla,“ doplnila Eva Nejezchlebová z Vysočina Tourism.

Součástí čtvrtečního programu ve Vídni je i společenská akce určená představitelům rakouských samospráv, partnerům Kraje Vysočina v Rakousku a taktéž rakouským Čechům. Podávat se budou speciality připravené regionálními výrobci a studenty z Gastroakademie Kraje Vysočina.

  • Martina Strnadová, Vysočina Tourism
  • Více informací: Eva Nejezchlebová, Vysočina Tourism, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pdfSvatováclavské_posvícení_CZ.pdf