Press trip z Rakouska

IMG 20240605_114659

V minulém týdnu navštívili Vysočinu rakouští novináři a zástupci tour operátorů z Rakouska. Vydali se zejména po stopách Santiniho a za barokní architekturou, ale prostor byl i pro mnoho dalších atraktivních témat.

Hosté obdivovali kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, užili si výjimečnou expozici Muzea nové generace na Zámku ve Žďáře nad Sázavou, kde je večer čekal také koncert a večeře v soukromých komnatách manželů Kinských. Varhaní koncert zažili také v nádherném kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polné a jako novinka jim byl představen zrekonstruovaný kostel sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě.

Program byl bohatý, dále zahrnoval návštěvu pohádkové Telče, klášter v Želivě a Nové Říši, Zámek Jaroměřice nad Rokytnou, nové expozice na hradě Roštejn, další novinky v rámci jihlavského centra, sklárnu v Karlově, zámek v Třešti a samozřejmě průběžné ochutnávání regionální kuchyně, které mělo velký úspěch.

Novináři odjížděli nadšení a těší se, až získané informace v rámci svých medií a nabídek předají dále. Někteří projevili velký zájem o návštěvu dalších míst, pravděpodobně tedy bude mít press trip pokračování, které opět velmi rádi zorganizujeme.

IMG 20240607_120347