Aktuality

Magazín Vysočina přináší tipy na domácí výlety i dovolenou

Výstřižek copyVyšlo nové číslo magazínu Vysočina z edice Look at it! Přináší cestovatelské tipy po městech, památkách, zajímavých místech a akcích, představuje přírodní bohatství, zcela jednoduše – zve k návštěvě Vysočiny. Zdarma je k dostání v turistických informačních centrech i jinde.

Číst více...

Nová posluchárna VŠPJ je ideálním místem pro konference

aulaVysočina má nové výukové centrum za téměř 187 milionů korun. Je jím posluchárna Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, jež významně obohacuje nabídku konferenčních zařízení v kraji.

Číst více...

Konference k cestovnímu ruchu představila i Vysočinu sklářskou

DSC 0063_copyKonference k aktuálním problémům cestovního ruchu, která proběhla v Jihlavě, seznámila účastníky s možnostmi řešení overtourismu a také s Vysočinou sklářskou.

Číst více...

Vysočina sklářská začala výstavou v Jihlavě

DSC 0115Vysočina sklářská odstartovala první výstavou v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Na ní představují sklárny i výtvarníci svá originální díla s pevnou vazbou k Vysočině. Další sklářské akce pro návštěvníky a turisty budou následovat během celého roku 2020.

Číst více...

Máte zdařilý snímek bílé Vysočiny? Soutěžte o ceny

David Anděl_3_Bar._Vysočina_-_Zelená_hora_Žďár_nad_SázavouPodařilo se vám během uplynulé zimy zachytit svým fotoaparátem zasněženou Vysočinu? Pak je to docela úspěch. Podělte se o něj s námi.

Číst více...

Vysočina je čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR

DSC 0063Vysočina je pro návštěvníky, turisty a cestující čtvrtým nejoblíbenějším krajem České republiky. Rozhodli tak hlasující v anketě Kraj mého srdce 2019, kde získala dvě skvělá druhá místa v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky.

Číst více...

Návštěvníky zahraničních veletrhů zaujalo sklářství i památky UNESCO

83866450 2484928725158117_1107238050603204608_nTuristickou nabídku Vysočiny již organizace Vysočina Tourism představila na veletrzích cestovního ruchu ve Vídni, Bratislavě a Drážďanech. Zájem byl o památky světového dědictví UNESCO i o sklářství.

Číst více...