Úspěšná exkurze: Skryté perly Jihlavy

Vojenská kaple_Simona_Kratochvílová_5 Dne 31. května 2024 jsme se zúčastnili exkurze pro pracovníky v cestovním ruchu, zaměřené na prezentaci skrytých perel Jihlavy. Tento jedinečný program nám umožnil objevit běžně nepřístupné historické a kulturní památky města, které Brána Jihlavy postupně zpřístupňuje širší veřejnosti.

 

 

Průběh exkurze:

Exkurze začala srazem před budovou policejní školy na Tolstého ulici. První zastávkou byla vojenská kaple s nádhernou secesní výmalbou a militaristicko-církevními malbami z roku 1916. Tento mimořádný prostor nás zaujal svým historickým významem a uměleckou hodnotou. Pokračovali jsme prohlídkou kostela Nanebevzetí Panny Marie. Následovala prohlídka domů s vysokými síněmi na adresách Matky Boží 28, Matky Boží 12 a Husova 10. Zde jsme měli možnost vidět dochované černé kuchyně a renesanční interiéry, které jsou běžně nepřístupné. Poslední zastávkou byl kostel Povýšení svatého Kříže, jehož interiér nás nadchl svou gotickou architekturou a duchovní atmosférou.

Tyto běžně nepřístupné prostory mohou návštěvníci Jihlavy projít během komentovaných procházek, které organizuje organizace Brána Jihlavy. Jejich přehled naleznete na tomto odkaze

Minoritský kostel Nanebevzetí Panny Marie Simona Kratochvílová 1 Vysoké síně Simona Kraochvílová 4