Terénní exkurze na Třebíčsku

445740253 441239601841194_8397961489845206476_n_1

Třebíčsko – moravská Vysočina uspořádala pro své partnery, zejména pracovníky informačních center a zástupce další subjektů z území, terénní exkurzi na místa, která představují novinku pro nadcházející turistickou sezónu nebo patří mezi méně obvyklé turistické cíle.

 

Exkurze začala ve Studenci návštěvou Technického muzea, které vzniká v areálu bývalé pily u nádraží Studenec. Jde o mimořádnou expozici letecké, vojenské, zemědělské, automobilové i kosmické techniky, mnohé z vystavených exponátů jsou velmi vzácné a my jsme hrdí na to, že je návštěvní mohou vidět právě na Vysočině.

Své služby představilo také Centrum environmentálních technik a technologií, řemeslný ateliér Forest Ritual a Mohelenský dvůr Mohelno.

Dále měli účastníci cesty možnost vidět novou návštěvnickou infrastrukturu Mohelenské hadcové stepi a na závěr si prohlédnout Muzeum psacích strojů, které je aktuálně k vidění v Hotelu Zámek Valeč. I sem mohou návštěvníci přijít zatím pouze o víkendu, nadšený výklad sběratele psacích strojů, který tu osobně bývá, rozhodně stojí za návštěvu.