Setkání s aktéry v oblasti cestovního ruchu a kultury Jihlava

661659287a4d6016134f0448 setkani_s_kulturnimi_aktery_snova_hdj_2_of_28-p-1600Naše organizace Vysočina Tourism se 9. dubna zúčastnila Setkání s aktéry v oblasti cestovního ruchu a kultury, které pořádala organizace Brána Jihlavy. Toto setkání mělo za cíl nejen prezentovat plány a novinky Brány Jihlavy, ale také podpořit vzájemnou spolupráci a propojení mezi podnikateli, restauratéry, spolky a kulturními aktéry.

 

Na setkání zaměstnanci Brány Jihlavy představili zajímavé projekty, mezi které patří například festival pro kutily Maker Faire, Farmářské trhy, kulturní léto na náměstí  a také nová možnost zapůjčení oblíbených her v Infoboxu na náměstí. Tyto a další aktivity mají za úkol oživit kulturní a společenský život v Jihlavě. Důležitým milníkem je otevření Stříbrného domu na Masarykově náměstí 21, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Tento dům z 13. století nabídne veřejnosti badatelnu, knihovnu, koncertní sály a expozice věnované jihlavské mincovně.

Velkým přínosem pro šíření informací o kulturních aktivitách a cestovním ruchu bude i mobilní „Cykloíčko“, které ve spolupráci s informačními centry bude opět aktivně informovat obyvatele i návštěvníky města. Součástí programu bylo také představení kampaní.

Na závěr setkání byla prezentována nabídka spolupráce, která otevřela prostor pro networking a vznik nových partnerství a projektů. Toto setkání tak představovalo klíčovou platformu pro vzájemné propojení a spolupráci mezi různými subjekty v oblasti cestovního ruchu a kultury v Jihlavě.

Více informací včetně přehledu akcí a aktivit v roce 2024 a marketingového výzkumu návštěvníka Jihlavy naleznete na webu Brány Jihlavy.

Fotografie: Archiv Brány Jihlavy, Jakub Koumar