Od běžek k umění - nejlepší zimní MICE aktivity

Autor SKI_hotel_Nové_Město_na_Moravě_6Zapomeňte na obvyklá setkání v kanceláři a vydejte se do zimního ráje firemní zábavy! Objevte top 5 zimních aktivit, které spojují příjemné zimní potěšení s užitečným pracovním setkáním. Připravte se na nevšední teambuilding a zimní radovánky, které vaše firemní setkání promění v zábavné dobrodružství. Winter is coming – a s ním i nejlepší zimní MICE aktivity! ❄️

Zdroj fotografie: https://www.hotelski.cz/

Žďársko na běžkách

Pro vyznavače běžeckého lyžování je Žďársko rájem. Uprostřed krásné Vysočinské přírody naleznete mnoho upravovaných běžeckých tratí. 

Běh na lyžích je na Vysočině jedním z opravdu tradičních sportů. Sněhové podmínky jsou v posledních letech nevyzpytatelné, ale opakovaně se daří místním nadšencům najíždět stopy na lukách u Nyklovic a Bystřice nad Pernštejnem. Vyrazit můžete do Dalečína, odkud se snadno napojíte na novoměstské tratě v Míchově. A pokud zatoužíte po plnohodnotném lyžařském zázemí, za pár minut dojedete do Nového Města na Moravě. Když si nepřibalíte běžkařskou výbavu a zrovna projedou luxusní stopy, nezoufejte. Půjčovna Adrex Base Camp přichystala pro zimní návštěvníky Víru několik párů univerzálních běžeckých lyží Peltonen, které pro dobrý odraz nepotřebují mazat! Nanogrip skluznice je dobrá volba pro turistické i sportovní svezení. Pro toulání po zasněžených lukách nabízíme alternativně sněžnice. Aktuální stav strojově upravovaných lyžařských stop na území destinační společnosti Koruna Vysočiny můžete on-line sledovat prostřednictvím odkazu Bílá magistrála Koruny Vysočiny. Trasy jsou zatím upraveny válcem, s dalšími úpravami provozovatelé čekají na sněžení. Jednotivé běžkařské trasy můžete nalézt na webu Koruny Vysočiny.

TOP5 foto do článku

Více informací naleznete na našich stránkách nebo na webu Adrex Base Camp a Koruny Vysočiny.

Zkuste také unikátní ledovou stěnu ve Víru! Umělé osvětlení zajistí, že můžete lézt i v noci, díky čemuž zažijete neopakovatelnou atmosféru. Ledová stěna ve Víru je nejvyšším ledopádem v České republice a vůbec nejvyšším uměle vytvořeným ledovým útvarem v Evropě. Pro firemní akce je jako stvořený Hotel Ski. Jeho bezprostřední blízkost k Vysočina Aréně a široká nabídka sportovních a kulinářských aktivit jsou klíčem k úspěšné akci.

Třešť - město betlémů

K dědictví otců, které se předává z generace na generaci, patří v Třešti výroba betlémů. I po více než 200 letech tato tradice stále žije svým bohatým barevným životem. Přesvědčte se! 

Pokud si chcete svou vánoční náladu trochu prodloužit, navštivte Třešť od 26. prosince do 2. února, kdy se pro veřejnost otevírají dveře téměř dvou desítek domácností v rámci tzv. Betlémské cesty. Ta byla v roce 2015 zapsána na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Vydejte se dům od domu, betlém za betlémem. Návštěva betlémů v třešťských rodinách má své kouzlo. Kdo dokáže poutavěji vyprávět než člověk, který betlémem žije téměř po celý rok? Pokud do Třeště zavítáte jindy než od Štěpána do Hromnic, můžete si betlémy prohlédnout v Expozici přátel betlémů nebo v Muzeu Vysočiny, které má v Třešti svou pobočku. Vánoční atmosféru si tak můžete užít celý rok. Třešť se navíc v červenci pravidelně mění v Mekku betlémářů a řezbářů díky Dřevořezání.  

TOP5 foto do článku 1

Více informací naleznete na webu Třešťských betlémů.

A co dál? Ubytujte se v malebném hotelu Zámek Třešť, který vás překvapí svou výjimečnou gastronomií a kvalitou služeb a vydejte se na zimní procházku po nedaleké Telči! A už jste slyšeli o výstavě Míly Doležalové a o zámeckém muzeu?

Jihlava k Vánocům

Jedinečné kruhové kluziště, nová vánoční výzdoba, koncerty, divadla a vystoupení spolků, vánoční putování, adventní jarmark, to a mnohem více na vás čeká ve vánoční Jihlavě. 

Po roční odmlce si opět můžete zabruslit na Masarykově náměstí, na jedinečném kruhovém kluzišti kolem Morového sloupu. Letos se nově bruslí i na umělém kluzišti na Parkánu v ulici Matky Boží. Putujte vánoční Jihlavou a objevte místa, která souvisí s adventem, betlémským světlem a také Ježíškem. Vydejte se procházkou po hradbách, uličkami města, užijte si náladu vánočně osvětleného a vyzdobeného náměstí. V ulicích města jsou ve vybraných vitrínách obchodů vystavené betlémy. Aby vám nic neuniklo, vyzvedněte si na informačním centru mapu Vánočního putování Jihlavou. Rádi byste se dozvěděli o tradici betlemářství a vánočních tradic staré Jihlavy více? Vydejte se na komentovanou vánoční procházku městem. Pokud vás zajímá spíše historie nebo architektura, tak se neváhejte vydat s průvodcem po ulicích Jihlavy prozkoumávat honosné prvorepublikové vily, Bránu Matky Boží, radnici nebo třeba hrádek! Věděli jste vůbec, že má Jihlava hrádek? Jeho historie vás jistě překvapí. V letošním roce na Masarykově náměstí vyroste adventní vesnička plná dřevěných stánků, ve kterých si můžete pořídit nejrůznější krásné, voňavé a chutné dárky. Nebojte, svařáku je také dost a během chladných dnů a nocí vás dozajista zahřeje.

TOP5 foto do článku 4

Více informací naleznete na webu #DoJihlavy.

Jihlavská zoo má otevřeno 365 dní v roce. Svou návštěvu můžete pojmout netradičně, už jste někdy byli v zoo po tmě? Jihlava se může pyšnit jedním z největších krovů v České republice. Krovy sv. Jakuba jsou zpístupněny veřejnosti, proto si nenechte ujít unikátní pohled na tuto stavbu. Prohlídky pro skupiny lze mimo sezonu domluvit individuálně.

Chcete si užít vánoční Vysočinu plnými doušky? Pro více inspirace navštivte web Vysocina.eu

Klášter Želiv - resort plný možností

Barokní hotel, wellness, pivovar, restaurace, historická část kláštera, Santiniho kostel, velká opatská zahrada a překrásná příroda v okolí. To vše na jednom místě a nekonečně mnoho možností na vás čeká v klášteře Želiv. 

V hotelu si můžete dopřát relaxaci ve wellness centru, kde vás zahřejí sauny, vířivky a masáže. Pokud máte rádi pivo, neodoláte pivní lázni s neomezenou konzumací piva, nebo se můžete zúčastnit zážitkového vaření piva v klášterním pivovaru. Buďte součástí celého procesu výroby piva a ochutnejte stálé i sezónní pivní speciality. Hotel Klášter Želiv je místem plným historie a kultury. Můžete si prohlédnout nádherné památky, jako je samotný klášter, Santiniho kostel, Trčkův hrad, nebo nově zrekonstruovaná Stará prelatura s archeologickou expozicí a galerií. Přijeďte prožít příběhy Želiva na vlastní kůži! Hrané prohlídky vás vtáhnou do různých období a příběhů, které jsou spojeny s tímto místem. V zimě se můžete těšit na Vánoční příběh nebo na noční prohlídku při svíčkách. A pokud vám to nestačí, můžete si ještě zajít na procházku do velké opatské zahrady, kde si můžete postavit sněhuláka, nebo si zahrát sněhovou bitvu. K dispozici je 28 pokojů a 71 lůžek s veškerým komfortem a službami. Prostory pro konference, schůzky, večírky a teambuildingové aktivity mají kapacitu až 150 účastníků. Do Želiva je to jako by kamenem hodil od dálničního sjezdu. Stavte se na jednu z aktivit, které areál nabízí nebo si užijte celého balíčku zábavy i s přespáním! 

TOP5 foto do článku 3

Více informací na webu Hotelu Klášter Želiv nebo na našem webu.

Pokud toužíte po bližším poznání tohoto koutu Vysočiny, doporučujeme vám navštívit také Zámek Červená Řečice

Umění se odstěhovalo do Humpolce!

Humpolecká zóna 8smička se snaží stírat rozdíly mezi centrem a periferií. Industriální areál na půli cesty mezi Prahou a Brnem prošel proměnou na kulturní prostor, ve kterém je návštěvníkům zprostředkován kontakt s moderním a současným uměním. 

Zóna 8smička se nachází v komplexu bývalého soukenického areálu specializovaného od konce 19. století na výrobu hrubých suken či pevných loden. V roce 1948 závody přestaly být spojovány se jmény továrníků a začaly být označovány pořadovými čísly - zde přišla současná budova k označení čísem 08. V přízemí se nachází galerie, kavárna, ateliér s autorskou stavebnicí Špulka a knihkupectví. Ve výstavních prostorech v 1. patře se nachází sbírková expozice 7+1: Byt sběratele, která je přístupná po předchozí rezervaci a vždy s výkladem. První patro zahrnuje také multifunkční prostor a v zázemí společenskou místnost. V Humpolci se díky 8smičce otevírá platforma pro diskuzi o výtvarném umění, architektuře, designu a také o komunitě a veřejném prostoru. Celkový zážitek umocní Cafe 8smička, umělecká kavárna, která je skvělým místem pro pracovní schůzku přesně na půli cesty mezi Prahou a Brnem. Stavte se na poctivé dortíky, quiche nebo domácí kváskový chléb. Ať jsme fanoušky umění nebo ne, tato kavárna rozhodně stojí za návštěvu. 

TOP5 foto do článku 5

Pokud se budete chtít v Humpolci zdržet, využijte služeb fabrika HOTELu. Nadčasový designový projekt je ideálním místem pro firemní a společenská setkání.

Potřebujete pomoct s výběrem vhodného místa nebo aktivitou pro vaši akci? Neváhejte nás kontaktovat na e-mail   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , rádi vám poradíme!