Účast na setkání: APA & SPOLUPRÁCE S REGIONY

IMG 7446Dne 29. listopadu 2023 se v Praze v krásném prostředí hotelu Mama Shelter Prague uskutečnilo setkání zástupců regionálních filmových kanceláří a regionálních samospráv s producenty a dalšími aktéry audiovizuálního průmyslu.

Setkání bylo pořádáno pod záštitou Asociace producentů v audiovizi (APA) a Czech Film Commission (CFC) a mělo za cíl posílit spolupráci mezi regiony a filmaři, prezentovat možnosti a výhody natáčení v jednotlivých krajích a diskutovat o aktuálních výzvách a potřebách audiovizuálního sektoru.

Program setkání zahrnoval dva diskusní panely, na kterých se hovořilo o významu regionálních filmových kanceláří pro rozvoj audiovizuálního průmyslu a o možnostech financování a podpory filmových projektů v regionech.

Vysočina Film Office se setkala s režisérem Josefem Císařovským a producentem Alešem Hudským, kteří společně pracují na novém dokumentu. O čem bude dokument, zatím neprozradíme, ale můžeme vám říct, že se týká jednoho básníka české kultury, který se narodil a zemřel na Vysočině.

Setkání filmových kanceláří České republiky a producentů bylo velmi úspěšné a přínosné pro všechny zúčastněné. Umožnilo navázat nové kontakty, vyměnit si zkušenosti, dozvědět se o nových příležitostech a inspiracích a posílit spolupráci mezi regiony a filmaři. Doufáme, že toto setkání bude mít pokračování a že přispěje k dalšímu rozvoji a kvalitě audiovizuální tvorby v České republice.