Vysočinské památky UNESCO zaujaly reportérku z Tchaj-wanu

IMG-20230911-WA0000

Taiwanská tvůrkyně videí v tomto týdnu navštívila Vysočinu a poznala krásy všech UNESCO měst.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou, bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť se synagogou a hřbitovem v Třebíči a historické jádro se zámkem v Telči jsou památky UNESCO ve třech městech Vysočiny. Žádný jiný kraj tolik památek zaspaných na seznam světového dědictví UNESCO nemá. Nebylo proto příliš těžké přesvědčit delegaci ministerstva kultury Taiwanu, aby v rámci své návštěvy byly právě o těchto památkách natočeny krátké reportáže, které budou následně využity pro propagaci našich vysočinských památek na Taiwanu.

V pondělí 11. 9. a v úterý 12. 9. natáčela taiwanská zpravodajka a youtuberka Tseng Ting-hsuan ve spolupráci s pracovníky organizace Vysočina Tourisms a pracovníky měst Žďár nad Sázavou, Třebíč a Telč krátká propagační videa a rozhovory o místních památkách.

"Osobně považuji za velký úspěch, že se podařilo ve spolupráci s náměstkem hejtmana pro cestovní ruch Romanem Fabešem a s podporou hejtmana Vítězslava Schreka zajistit vznik propagačních materiálů, které si pro své obyvatele natočí přímo odborníci na cestovní ruch z Taiwanu a zajistí rovněž na Taiwanu jejich prezentaci a popularizaci.

Ve spojení s existencí přímých linek Tchaj-pej - Praha a Tchaj-pej - Vídeň se potom právě Vysočina může stát pro taiwanské turisty velmi zajímavou destinací. Tak uvidíme."

 Miloš Vystrčil

Krajský zastupitel, senátor