Špičkoví influenceři propagovali Vysočinu na Instagramu

DJI 0002S propagací Vysočiny letos vypomohli instagramoví influenceři, třeba britský fotograf nebo česká cestovatelka. Organizace Vysočina Tourism je vyzvala ke spolupráci namísto organizování hromadných press tripů.

Oblíbené press tripy po Vysočině, při nichž Vysočina Tourism představuje destinaci novinářům většinou ze zahraničí, proběhly letos pouze omezeně. Důvod je zřejmý – jde o hromadné akce, které zhatila restriktivní opatření kvůli covidu včetně uzavření hranic. Vysočina Tourism proto sáhla po zdatných jednotlivcích a oslovila instagramové influencery – špičky ve svém oboru. Naposled v září navštívili Vysočinu dva, britský fotograf Chris Borg a česká cestovatelka Tereza Menclová.

Brit žijící na Maltě, Chris Borg, během svého třídenního pobytu na Vysočině putoval proti proudu řeky Sázavy, navštívil Ledeč nad Sázavou, Žďár nad Sázavou, vydal se i do Třebíče a Telče. Vyhledával však také méně známá místa jako třeba Podlipnické kostely. „Nejen na ty, ale i na další jeho fotky se můžete podívat na jeho instagramovém profilu. Má více než padesát tisíc sledovatelů, díky čemuž se zvedl i zájem o Vysočinu na sociálních sítích,“ říká Eva Nejezchlebová z Vysočina Tourism.

V polovině září pak přijela na Vysočinu Tereza Menclová, která ve sledovanosti svého profilu za Chrisem nikterak nezaostává – má přes 45 tisíc sledujících. Ta po domluvě s Vysočina Tourism vyrazila objevit a představit svým sledovatelům severní část Vysočiny, navštívila Chotěbořsko, údolí řeky Doubravy a Železné hory. I její fotky Vysočiny najdete na jejím instagramovém profilu. „Tereza na sociálních sítích inspiruje spíš mladé a single cestovatele. Jedním z jejích úkolů byla i propagace slev na ubytování na Vysočině,“ vysvětlila Eva Nejezchlebová a uzavřela: „Vysočina Tourism vítá i tyto formy spolupráce, neboť pomáhají propagovat krásy Vysočiny jinou formou než klasickou cestou. Rozšiřují obzory novým skupinám lidí, což se snad odrazí i ve stoupajícím počtu návštěvníků Vysočiny.“

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Více informací: Eva Nejezchlebová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.