Novináři navštívili Zelenou horu, zámky i pivovar

20200815 151008Novináři slovenských médií v půli srpna projeli kus Vysočiny. Viděli žďárskou památku UNESCO, dílo sklářů na světelském zámku, ochutnali dalešické pivo.

Slovenští novináři přijeli do České republiky v rámci press tripu, který pořádala agentura CzechTourism. Dva dny strávili v Pardubickém kraji a dva dny na Vysočině. Organizace Vysočina Tourism pro ně připravila návštěvu turistických cílů ve Světlé nad Sázavou, Žďáru nad Sázavou a v Jaroměřicích nad Rokytnou, se zastávkami v Račíně, Valči a v Dalešicích.

Na světelském zámku zhlédli mimo jiné expozice historického evropského skla, hodin, zbraní, obrazů a soch včetně okruhů pro děti. Poté se přesunuli do Žďáru, jehož prohlídku zahájili v poutním kostele Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je od roku 1994 pod ochranou UNESCO. „Žďárským zámkem novináře provedla manažerka Martina Sedláková. Ta je vzala i do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Mohli tak vidět zahrady Thamary Kinské, setkali se s hrabětem Kinským a jeho chotí, s níž probrali třeba i organizaci právě probíhajícího festivalu KoresponDance, jež každoročně pořádá,“ popsala průběh návštěvy zámku Eva Nejezchlebová z Vysočina Tourim s tím, že takovou mimořádnou příležitost novináři ocenili.

Závěr press tripu patřil baroknímu zámku v Jaroměřicích z francouzskou zahradou a anglickým parkem a tou poslední osvěžující tečkou pak byla návštěva dalešického pivovaru s exkurzí i degustací piva.

Martina Strnadová