Konference k cestovnímu ruchu představila i Vysočinu sklářskou

DSC 0063_copyKonference k aktuálním problémům cestovního ruchu, která proběhla v Jihlavě, seznámila účastníky s možnostmi řešení overtourismu a také s Vysočinou sklářskou.

Katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava spolu s příspěvkovou organizací Vysočina Tourism pořádaly 4. a 5. března 2020 patnáctý ročník mezinárodní konference k aktuálním problémům cestovního ruchu, tentokrát se zaměřením na overtourism coby riziko pro destinace.

Vysočina Tourism, která je spolupořadatelem již poosmé, účastníkům v doprovodném programu představila letošní marketingové téma roku – Vysočinu sklářskou. „Každoročně jsme doprovodný program sestavovali v souladu s hlavním tématem konference. Protože se však overtourism Vysočiny netýká, ukázali jsme účastníkům naše originální zaměření cestovního ruchu pro rok 2020. Vzali jsme je do bašty sklářství v našem kraji, jíž je Světlá nad Sázavou,“ vysvětlil Tomáš Čihák, ředitel Vysočina Tourism.

Asi čtyři desítky účastníků se vydaly na zámek ve Světlé nad Sázavou s rozsáhlou expozicí historického skla. Atraktivní byla i exkurze ve sklárně Bomma. Zájemci nejenže viděli živý provoz v huti a brusírně, ale mohli sami vzít do rukou píšťalu s roztavenou sklovinou a zkusit vyfouknout skleněnou kouli či stát se na chvíli brusičem skla.

Martina Strnadová

Autor: Martina Strnadová