Francouzští novináři navštívili Vysočinu

francouzsti novinari_1Polná, Žďár nad Sázavou, Telč. To byly hlavní cíle dvoudenního press tripu francouzských novinářů, kteří v posledních květnových dnech navštívili Vysočinu, aby objevili její zajímavosti a přiblížili je svým čtenářům ve Francii. Jean-Paul Combe píše pro portál tourmag.com, B2B online magazín s 320 tisícovou návštěvností měsíčně a Marie Borgers pro Routard.com, který je online portálem jednoho z největších vydavatelství průvodců a měsíčně na něj zavítá téměř 2,5 milionu lidí.

Dvoudenní návštěva se letos vzhledem k Roku baroka nesla právě ve znamení tohoto umělecko-kulturního stylu. První den zavítali novináři na Zámek ve Žďáře nad Sázavou, prohlédli si Muzeum nové generace a samozřejmostí byla návštěva poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, přespali v Barokní věži na žďárském zámku. Druhý den začali v Polné, kde si prohlédli Chrám Nanebevzetí Panny Marie, vyšplhali na věž, prošli se po ochozu a naživo viděli rekonstrukci varhan, které patří k vůbec největším dochovaným barokním nástrojům na Moravě. I přes hlavní téma baroko, byla součástí programu také Telč, její zámek a historické centrum zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. „Kromě památek a architektury Vysočiny se francouzská návštěva zajímala o českou kuchyni nebo o to, jak se připravují české knedlíky. Ochutnali guláš i svíčkovou," prozradila Jana Böhmová z Vysočina Tourism, která podobné akce organizuje a žurnalisty doprovázela.

Press trip_francouzskych_novinaru_2Cílem tzv. press tripů je prostřednictvím novinářů představit Vysočinu zahraničním turistům a oslovit potenciální návštěvníky, kteří by mohli na Vysočinu zavítat. Příspěvkové organizaci Vysočina Tourism, která podobné aktivity organizačně zaštiťuje, pomáhají další organizace působící v oblasti cestovního ruchu. Na programu tohoto press tripu spolupracovala Římskokatolická farnost - děkanství Polná, Informační centrum Telč i majitelé Zámku Žďár nad Sázavou. Vysočina Tourism se podílí na organizaci hned několik press tripů ročně. Spolu s agenturou Czech Tourism letos realizovala návštěvu novinářů ze Skandinávie, Velké Británie, USA, Jižní Korey, Filipín a aktuálně šlo o druhý press trip pro francouzské žurnalisty.