Vysočina bude v roce 2018 vidět

Vizual-pointPamátky, přírodu, sportovní vyžití i akce celorepublikového významu bude v novém roce propagovat Vysočina Tourism, aby podpořila cestovní ruch v našem kraji a cestovatele navedla na to nejzajímavější, co mohou na Vysočině vidět, zažít nebo objevit. „Veškerou naši komunikaci, nejen v letošním roce, bude spojovat přídavné jméno čistý v nejrůznějších významech a červený point, který známe z online map a který bude beze slova zvát za zážitky na Vysočinu," uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že Vysočina bude vidět v online prostředí, na sociálních sítích, ale také v novinách nebo cestovatelských časopisech a zvát bude rodiny s dětmi i dospělé cestovatele také prostřednictvím rádií.

Články, tiskové zprávy, ale také inzeráty nebo webové bannery budou v zimních měsících vybízet na lyže, běžky nebo třeba na biatlonový okruh v Novém Městě na Moravě, na jaře přijde na řadu cyklistika, turistické okruhy i akce spojené s otevíráním památek, léto bude například reflektovat chlouby Vysočiny - památky UNESCO, čistou přírodu, významné sportovní a kulturní akce i známé osobnosti, a podzim bude mimo jiného patřit gastronomii, folklóru, pěším stezkám i tipům na výlety v barvách padajícího listí. „V průběhu celého roku si navíc budeme připomínat 100 let od založení ČSR na území Vysočiny. Proto budeme zvát na procházku Vysočinou a přibližovat sto let staré lidské osudy, zajímavé příběhy, sportovní události i vzpomínky vybraných míst, které se do historie jednoznačně zapsaly," doplnila Monika Brothánková z Vysočina Tourism s tím, že toto významné téma, které je ve spojení s CzechTourism hlavním komunikačním tématem roku 2018, je spjaté s vydáním nové brožury Sto let příběhů, lidských osudů, architektury i sportu a kultury na Vysočině a se zprovozněním nového webu www.vysocina100let.cz.

Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism letos oslaví 10 let svého fungování. Dlouhodobě koordinuje spolupráci partnerů v cestovním ruchu na Vysočině a systematicky propaguje turistickou nabídku Vysočiny. Letos bude prezentovat na deseti českých i zahraničních veletrzích, tradičně připravuje letní a zimní vydání e-Turistických novin Vysočiny, tištěný turistický magazín, účastní se významných sportovních i kulturních událostí, spravuje turistický portál www.region-vysocina.cz, zajišťuje činnost filmové kanceláře Vysočina Film Office a kancelář konferenční turistiky Vysočina Convention Bureau, zajišťuje tzv. press tripy pro novináře, a výhledově plánuje zavedení turistické karty Vysočiny.

Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.