Propagační novinky roku 2018 představuje Kalendář akcí na Vysočině 2018 a Sto let příběhů

Publikace 100_let_CSRDva nové tištěné propagační materiály Vysočina Tourism upozorňují na významné akce a témata letošního roku. Prvním z nich je Kalendář akcí na Vysočině 2018, který přehledně shrnuje letošní pestrou nabídku kulturních i sportovních událostí v našem kraji. „Druhý se jmenuje Sto let příběhů, lidských osudů, architektury i sportu a kultury na Vysočině a jak už název napovídá, připomene stovky velmi zajímavých odkazů stoleté historie našeho území," informuje ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

„Kalendář akcí na Vysočině 2018 dává ochutnávku toho nejzajímavějšího, co se na Vysočině letos chystá. Akce rozděluje na společenské, hudební, na divadlo a film, literaturu, sport a aktivity muzeí a galerií," vysvětluje Klára Čechová z Vysočina Tourism. Brožura zve například na srpnové Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna do Telče, na Slavnosti Tří kápí do Třebíče, na festival tance a pohybového divadla KoresponDance do Žďáru nad Sázavou, na Oslavy Dnů evropského dědictví do Havlíčkova Brodu nebo na Mezinárodní festival rekordů a kuriozit Pelhřimov - Město rekordů. Součástí přehledu jsou festivaly vážné hudby i multižánrová hudební přehlídky a nechybí například pozvánka na hrad Kámen, který spravuje krajské Muzeum Vysočiny Pelhřimov, a díky výstavě historických motorek je vyhledávaným cílem výletníků. Závěrečnou kapitolou je přehled top sportovních událostí. Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě se letos chystá na Mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích, na Světový pohár v biatlonu (prosinec 2018) nebo na Světový pohár horských kol MTB World Cup (květen 2018). Havlíčkův Brod bude pro změnu hostit Mistrovství Evropy v softballu.

Druhou tiskovinou je brožura vydávaná ke 100 letům výročí založení ČSR na dnešním území Vysočiny. Právě Sto let příběhů Vysočiny bude hlavním komunikačním tématem pro rok 2018. „Napříč Vysočinou jsme hledali zajímavé osudy, významné osobnosti, události, ale třeba i stoleté obchodní značky a zjistili jsme, že Vysočina se do dějin rozhodně zapsala, což mimo jiné dokazují získané a otištěné historické fotografie. Postupně budeme, a to i prostřednictvím tištěné brožury jednotlivé příběhy odhalovat," prozradila Monika Brothánková s tím, že zároveň vzniká nový tematický web www.vysocina100let.cz, který Vysočina Tourism spustí v nejbližších dnech. Web i samotná brožura představí události a (ne)obyčejné příběhy, jedinečné, nejen prvorepublikové osobnosti, architektonické zajímavosti Vysočiny, ale například i průmysl a významné továrny doby. „I se závěrečným výletními tipy, které lákají k návštěvě všech bývalých okresů Vysočiny, brožura stojí za přečtení a třeba i za cestovatelskou inspiraci," uzavírá Monika Brothánková.

Obě brožury jsou po telefonické domluvě k dispozici v sídle Kraje Vysočina na ulici Žižkova 57 v Jihlavě (oddělení vnějších vztahů), v sídle Vysočina Tourism (Na Stoupách 144/3, Jihlava), na veletrzích cestovního ruchu, kde se prezentuje Vysočina, nebo na nejrůznějších kulturních a sportovních událostech, kde Vysočina Tourism představuje turistickou nabídku a zve k návštěvě konkrétních míst Vysočiny.

V elektronické podobě jsou ke stažení pod těmito odkazy:

pdfKalendář akcí 2018

pdfVysočina 100 let

Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.