Návštěvníci zvolili Vysočinu jako jednu z TOP 3 nejoblíbenějších destinací u nás

Předávání cenKrásná a čistá příroda jako stvořená pro pěší i cyklo turistiku, skvělé podmínky pro zimní sporty, ale také tradice a dotek historie na každém rohu. To je Vysočina – destinace, která okouzlí každého, kdo ji navštíví. To potvrzují i výsledky ankety Kraj mého srdce za rok 2022, kde Kraj Vysočina obhájil třetí místo v absolutním pořadí a stal se zároveň i překvapením ročníku díky vítězství v několika kategoriích.

Nejzajímavější destinací Vysočinu návštěvníci zvolili v otázkách Kam na zimní dovolenou, Kam na koně a koňské stezky a Kam za zážitkem a adrenalinem. Na prvním a druhém místě v celkovém hlasování se umístil kraj Jihomoravský a Jihočeský.

Redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s. a pod záštitou Asociace krajů České republiky pořádá každoročně anketu Kraj mého srdce – za rok 2022 šlo už o XI. ročník. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Za rok 2022 probíhala anketa v osmi kategoriích a zejména v některých byl souboj krajů velmi těsný. Kraj Vysočina, který na rozdíl Jihomoravskému a Jihočeskému kraji nepustil na anketu placenou inzerci, obsadil v absolutním pořadí třetí místo a v některých kategoriích dokonce vyhrál a stal se tak překvapením ročníku.

„Těší nás, že turisté objevují krásy Vysočiny a oceňují její jedinečnost, ať už se týká přírody, kterou můžete poznávat pěšky, na kole, na lyžích nebo třeba z koňského sedla. Řada návštěvníků míří na Vysočinu také za památkami, ať už za těmi s puncem UNESCO nebo za dalšími, které jsou spojené s místní historií. Pro nás jsou výsledky hlasováním také povzbuzením pro další práci, chceme nadchnout pro Vysočinu i ty, kteří sem třeba doposud nezamířili,“ říká Oľga Königová, ředitelka Vysočina Tourism.

Ve všech dotazovaných kategoriích se Vysočina umístila mezi 5 nejzajímavějšími destinacemi, a potvrdila tak svou komplexnost z pohledu návštěvníka. Nabízí skvělé místo pro dovolenou jak pro vášnivé turisty, milovníky adrenalinu, nebo cyklisty, tak pro ty, kteří chtějí zpomalit a odpočinout si. Kromě krásné přírody tu najdete také zajímavá města, skvělé restaurace a spoustu cenných historických památek. Jako nejzajímavější destinaci zvolili návštěvníci Vysočinu v kategoriích Kam na zimní dovolenou, Kam na koně a koňské stezky a Kam za zážitkem a adrenalinem. Na třetím místě skončil kraj Vysočina v kategoriích Kam za folklorem a tradicemi, Kam na letní dovolenou, pěší a cyklo a Kam na výlety s dětmi. Mezi TOP 5 skončil také ve zbývajících kategoriích Kam do lázní a wellness a Kam na památky a historická místa.

Jak jsi Kraj Vysočina vedl v porovnáním s rokem 2021?

Ocenění

2021

2022

KAM na letní dovolenou/pěší a cyklo

3. místo

3. místo

KAM na zimní dovolenou

2. místo

1. místo

KAM na výlet s dětmi

2. místo

3. místo

KAM na koně/koňské stezky

1. místo

1. místo

KAM za zážitkem/adrenalinem

2. místo

1. místo

KAM za folklorem a tradicemi

4. místo

3. místo