Projeďte Vysočinu na kole a získejte Vrchařskou korunu

vrcharska korunaNa Vysočině odstartovala Vrchařská koruna 2022. Získá ji každý, kdo do 30. listopadu na kole zdolá dvacet předepsaných vrcholů Vysočiny.  

Vrchařská koruna se jede v mnoha regionech České republiky i Slovenska. Na Vysočině letos odstartovala poprvé s podporou Kraje Vysočina. „Kolo je výborným prostředkem k poznávání, rekreaci i sportovnímu vyžití. Proto se náš kraj k cykloturistické akci připojil bez váhání. Je určená všem aktivním turistům, kteří mají sportovního ducha, rádi se nechají vyhecovat a poměřit s ostatními,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Vrchařská koruna Vysočiny je volným pokračováním oblíbené cykloakce Křížem krážem Vysočinou, ovšem v novém pojetí, s výrazným časovým prodloužením a rozšířením území, kudy se jede. „Je určena všem milovníkům cyklistiky, putování krásnou přírodou Vysočiny, objevování nových míst. Účastníky zavede třeba k hrobce Lobkowiczů, pramenu Sázavy, rozhledně Babylon, zříceninám Mitrov a Rokštejn a na další zajímavá místa,“ dodává Oľga Königová, ředitelka Vysočina Tourism.  

Nejde v prvé řadě o soutěž. O zisk Vrchařské koruny se mohou pokusit všichni bez rozdílu věku, výkonnosti i pohlaví. Není to nic náročného. Stačí do 30. listopadu zdolat dvacet předepsaných vrcholů, jednotlivě během celé sezony či klidně na jeden zátah, na každém pořídit dokumentační fotografii a v závěru selfie ze všech vrcholů odeslat pořadateli prostřednictvím mobilní aplikace Vrchařská koruna nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Není nutné se nikde registrovat, krom založení profilu v aplikaci, startovné se nehradí.

Seznam vrcholů a podrobnosti na vysocina.eu.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism