Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem

Kraj meho_srdceVysočina poskočila vzhůru v anketě Kraj mého srdce na třetí místo absolutního pořadí. Oproti loňsku si polepšila o dvě příčky. Získala 14 268 bodů, jen o 1 286 méně než druhý Jihomoravský kraj. Vítězem ankety je Jihočeský kraj s 19 068 body.

V osmi kategoriích ankety Kraj mého srdce za rok 2021, v níž návštěvníci hodnotí kraje podle svých vlastních zkušeností a obliby, získala Vysočina jedno pomyslné zlato, třikrát stříbro a jednou bronz.

„Obliba Vysočiny u návštěvníků roste. Dokázali si ji najít i v době, která cestovnímu ruchu vůbec nepřála. Ukazují to nejen umístění našeho kraje v anketě, kde je opravdu tvrdá konkurence, ale i příznivá čísla návštěvnosti za uplynulý rok, podle nichž jsme si polepšili nejvíc ze všech krajů. Je to pro nás dobrá zpráva, která nám říká, že Vysočina turistům má co nabídnout,“ zhodnotil výsledek ankety Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu.

Kraj meho_srdce_ceny_VysocinaNa Vysočinu by návštěvníci vyrazili nejraději na koně a koňské stezky. V této kategorii jí přidělili nejvyšší počet hlasů ze všech českých krajů. Druhá místa jí patří v kategoriích Kam na výlet s dětmi, Kam na zimní dovolenou, Kam za zážitkem a adrenalinem a třetí místo v kategorii Kam na letní dovolenou pěší a cyklo.

„Vysočina si v anketě celkově polepšila. Je to odměna za práci Vysočina Tourism, díky níž byl náš region víc vidět. Skvělé umístění v jednotlivých kategoriích je odrazem kampaní, zejména Vysočina dětem a Vysočinou na koni, které naše organizace v loňském roce realizovala. Z výsledků je zřejmé, že Vysočina je lákavou destinací i v zimě a naše kampaň Vychutnej si přítomnost na lyžích zájem turistů podpořila,“ dodala ředitelka Vysočina Tourism Oľga Königová.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism