Vysočina je čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR

DSC 0063Vysočina je pro návštěvníky, turisty a cestující čtvrtým nejoblíbenějším krajem České republiky. Rozhodli tak hlasující v anketě Kraj mého srdce 2019, kde získala dvě skvělá druhá místa v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky.

Ocenění za Kraj Vysočina převzali náměstkyně hejtmana Jana Fischerová a ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák na veletrhu Holiday World v Praze. „Turisté a návštěvníci naši Vysočinu opět podpořili. Díky nim máme dvě druhá místa, a navíc v tak tvrdé konkurenci. Jejich hlasy pro náš kraj ukazují, že na Vysočinu jezdí hlavně za klidem a pohodou, pryč od ruchu velkých měst, to je skvělé,“ zhodnotila výsledek ankety Jana Fischerová. „Turistická nabídka ostatních krajů ČR je velmi silná. Celkové čtvrté místo pro Vysočinu tak značí její nadprůměrnou oblíbenost u návštěvníků. Každopádně je považuji za výborný výsledek,“ připojil Tomáš Čihák.

Hlasování v anketě Kraj mého srdce probíhalo celkem v osmi kategoriích. Návštěvníci hodnotili kraje podle obliby a vlastních zkušeností v roce 2019, či podle toho, kam by se chtěli vydat. Vítězem se stal kraj Jihomoravský před druhým Jihočeským a třetím Libereckým. Čtvrtá Vysočina krom již zmíněných dvou druhých míst v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky obsadila v dalších kategoriích 4. místo – KAM na letní dovolenou a KAM na výlety s dětmi, 5. místo – KAM za zážitkem a adrenalinem, 6. místo – KAM za folklorem a tradicemi, 7. místo – KAM na památky a historická místa, 11. místo – KAM do lázní a wellness.

Na veletrhu Holiday World se představuje Vysočina sklářská

DSC 0011Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který probíhá od 13. do 16. února, Vysočina Tourism prezentuje letošní hlavní cíl cestovního ruchu v kraji, jímž je sklářství. Na stánku Vysočiny, který sdílí s partnery z Třebíče, Velkého Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, Telče, Jihlavy, Jemnice a Šiklandu, tak dennodenně probíhají živé ukázky sklářské výroby, k vidění je i expozice skleněných skvostů od studentů akademie ve Světlé nad Sázavou. Návštěvníci veletrhu zde získají podrobné informace o všech akcích celého roku skla, brožuru Vysočina sklářská, kterou Vysočina Tourism při této příležitosti vydal, ale i další brožury jako třeba Kalendář akcí na Vysočině 2020, Památky UNESCO, Top atraktivity Vysočiny, Cyklovýlety po Vysočině, Hrady, zámky a historické objekty, Vysočina filmová, Pivovary na Vysočině, Židovské cesty, mapy, letáky a další materiály.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Autor: Martina Strnadová