Hlavním tématem setkání pracovníků TIC byly dotace

DSC 0005Podpora činnosti turistických informačních center byla hlavním tématem setkání pracovníků TIC se zástupci Kraje Vysočina a organizace Vysočina Tourism.

Dva miliony korun jsou připraveny ve Fondu Vysočiny na podporu standardizace, zkvalitňování a rozšiřování služeb poskytovaných turistickými informačními centry (TIC) v Kraji Vysočina. Podrobné informace o možnostech čerpání těchto peněz se pracovníci TIC dozvěděli na setkání 29. ledna 2020.

Turistická informační centra mohou při splnění daných podmínek získat dotaci například na vybavení pracoviště, venkovní mobiliář, propagační materiály, výpočetní techniku, zajištění bezbariérového přístupu, podporu prodeje regionálních produktů, vzdělávání pracovníků, vlastní webové stránky, certifikaci a další. Doplňkovými podmínkami získání dotace jsou mimo jiné aktualizace databází kulturních a sportovních akcí a otevíracích dob i kontaktních údajů ubytovacích a stravovacích zařízení, lyžařských areálů a dalších turistických cílů na turistickém portálu Vysočiny.

Krom informací o dotacích byly pro pracovníky TIC připraveny i novinky z organizace Vysočina Tourism včetně nových turistických brožur Kalendář akcí na Vysočině 2020 a Vysočina sklářská. Závěrem dostali prostor sami zástupci TIC, kteří kolegy seznámili s plány pro letošní sezonu a stěžejními akcemi v jednotlivých městech a obcích.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

pdfDotace pro TIC z Fondu Vysočiny

pdfNovinky z Vysočina Tourism

Autor: Martina Strnadová