Zahraniční novináři navštívili Vysočinu, aby ji propagovali doma

IMG 4759Desítku rakouských a ruských novinářů hostila v září Vysočina. Během dvou výletů se účastníci podívali do Třebíče a Telče, na hrad Roštejn, do sklárny ve Světlé nad Sázavou a okusili ájúrvédskou terapii v Resortu Svatá Kateřina. Zážitky z našeho kraje doma předají ruským a rakouským turistům.

Vysočina Tourism v září uspořádal dva press a fam tripy po Kraji Vysočina pro tři zástupkyně ruských médií a dalších sedm novinářů z rakouských tiskovin Kurier, Wellness Magazin, Kronen Zeitung, Die Presse nebo Bahn Max. Na seznam turistických cílů pro ně připravil historická města Třebíč a Telč s památkami světového dědictví nebo hrad Roštejn s nově zrekonstruovanými expozicemi. „Prostory hradu nadchly rakouské novináře. Jejich ruské kolegyně místo toho zamířily do sklárny ve Světlé, kde si prohlédly provoz, foukání, broušení i malování skla. Skleněné skvosty je uchvátily natolik, že si pár výrobků zakoupily a vezly domů,“ popsala Eva Nejezchlebová z Vysočina Tourism a dodala, že téma sklo organizace využije i pro fam a press tripy v příštím roce, neboť je hodlá zaměřit právě na sklářskou tradici na Vysočině.

Zázemí oběma skupinám novinářů poskytl Resort Svatá Kateřina, jehož Ájurvédský pavilon nyní soutěží o cenu Stavba roku 2019 a navíc je i finalistou soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN 2019. Hosté tam mohli vyzkoušet léčebné procedury, wellness, masáže, ájurvédské terapie, využít konzultací s ájurvédským lékařem, zúčastnit se ukázek vaření a dalších aktivit. Program byl vskutku pestrý. „Ceníme si toho, že v Resortu Svatá Kateřina máme tak skvělého partnera,“ uzavřela Eva Nejezchlebová.

Vysočina Tourism, jako krajská příspěvková organizace propagující turistickou nabídku Vysočiny, zajišťuje tzv. press a fam tripy pro novináře a zástupce cestovních kanceláří s cílem představit region veřejnosti i profesionálům z oblasti cestovního ruchu a inspirovat je k navázání spolupráce a pořádání zájezdů na Vysočinu. Vysočina Tourism se podílí na organizaci několika takových akcí ročně.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Autor: Martina Strnadová