Turistická Vysočina ve Vídni zabodovala

DSC 0892Velký zájem rakouských novinářů provázel prezentaci Vysočiny ve Vídni, která proběhla v rámci Svatováclavského posvícení ve čtvrtek 26. září.

Na konferenci konané v Českém centru se přítomní seznámili s nabídkou atraktivních turistických cílů Vysočiny. Představit je široké rakouské veřejnosti pomohou rakouští novináři, kteří dostali od organizace Vysočina Tourism pozvánku na press trip po památkách, jako jsou hrad Roštejn, klášter v Nové Říši, zámek Brtnice a zámek Příseka s muzeem autíček. „Zájem novinářů o Vysočinu mě velmi potěšil. Byl znát z četných dotazů přímo na místě. Mnozí už se hlásí i na press trip, který bude 30. října,“ vyjádřil spokojenost ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Během následné společenské akce na Velvyslanectví České republiky v Rakousku přítomní vyzdvihli důležitost česko-rakouských vztahů a připomněli si letošní 30. výročí pádu železné opony. Na akci, kde nechyběli zástupci Kraje Vysočina a Dolnorakouského regionu a další partneři, se také sešlo více než tři sta rakouských Čechů. Ti ocenili zejména možnost setkat se s krajany třeba právě z Vysočiny.

Svatováclavské posvícení ve Vídni je jednou z největších rakouských společenských akcí, kde měl Kraj Vysočina možnost prezentace. „Nešlo však o ojedinělou akci. Loni jsme na stejném místě v Českém centru ve Vídni představovali Kraj Vysočina s důrazem na město Telč včetně Univerzitního centra Masarykovy univerzity, kde na Univerzitě třetího věku mohou studovat a také studují i zájemci z Rakouska,“ dodal Tomáš Čihák.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Více informací: Eva Nejezchlebová, Vysočina Tourism,   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.