S Vysočinou Tourism na kole po Vysočině

Cyklo Novoměstsko_1_opUž žádné dumání, kam na výlet s kolem, jaké vybavení vybrat, jak se připravit na sezónu či na co si dát při cykloturistice pozor! Televizní pořad Bikesalon je novou biblí pro české cyklisty.

Krásy Vysočiny se vám pokusil přiblížit ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák, který absolvoval oba natáčecí díly. Ve 13. díle jste mohli na televizních obrazovkách vidět krásy Pelhřimova a jeho okolí. „Počátek trasy byl v Pelhřimově, kde jsme navštívili Muzeum rekordů a kuriozit, či MÚZYum Lipských a potom jsme šlápli do pedálů a vydali se k poutnímu kostelu Křemešník a zpět,“ shrnul ve zkratce Tomáš Čihák.

V díle 22. si televizní diváci mohli prohlédnout zajímavá místa v okolí Havlíčkobrodska. Počátek trasy byl v Havlíčkově Brodě a vedl přes Lipnici nad Sázavou. Zde jsme navštívili státní lipnický hrad, potkali jsme se i s pravnukem spisovatele Jaroslava Haška v hostinci U České koruny. Pokračování naší cesty bylo k zatopeným lipnickým lomům. Konec trasy byl naplánován v Ledči nad Sázavou. „Připraven byl pohodový výlet nejen pro vrcholové sportovce, ale i pro rodiny s dětmi. Snad se nám podařilo inspirovat cykloturisty k návštěvě této malebné části Vysočiny,“ uvedl Tomáš Čihák.

13.       díl           https://bit.ly/2Zv2Z6R

22.      díl           http://bit.ly/304tyR7