Zábava na Vysočině pokračuje i po prázdninách

Logo Vysočina Tourism poz  interreg-eu-pamatkyziji

I když letní prázdniny zanedlouho skončí, pro kulturní akce na Vysočině to neplatí. Letní kina, kostýmované prohlídky, dny otevřených dveří a mnoho dalšího, to na návštěvníky čeká na Vysočině.

V pátek 30. srpna navštivte hrad Roštejn a užijte si promítání pod širým nebem, těšit se můžete na pohádky O Radkovi a Mileně a Černá Fortuna. Pro návštěvníky budou připraveny prohlídky s průvodkyní v kostýmu, která je provede po zajímavých filmových místech hradu. Na prohlídky se můžete těšit během celého září, a to v tyto dny: 8., 14., 21., 28. vždy v 11:00 a 13:00.

K 880. výročí kláštera v Želivě si mohou návštěvníci užít Den otevřených dveří 13. září. Celá akce začíná od 13:00 divadelním představením, na které bude postupně navazovat bohatý program pro děti i dospělé. Od 18:00 je naplánována mše svatá, po které se mohou návštěvníci těšit na kostýmované prohlídky po klášteře. Prohlídky budou probíhat od 19:00 každou hodinu, ta poslední proběhne ve 22:00.

Třetí kulturní akcí podporovanou z projektu Památky žijí, ATCZ31 a organizovanou krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Tourism se stane Filmová Ledeč. Nechte se vyfotit ve fotokoutku a díky rekvizitám se staňte na chvíli filmovou hvězdou. Těšit se můžete na hudební kapelu Jazz Pilgrim i na zvířátka ze záchranné stanice v Pavlově. Od 14:00 bude probíhat autogramiáda herečky Judit Bardós. Hrad v Ledči si v tento den připravil pro návštěvníky speciální překvapení, na které se můžete těšit každou celou hodinu od 11:00 do 15:00.

Všechny tyto tři kulturní akce pořádá Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí ATCZ31, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014–2020.