Na Vysočině se natáčela nová pohádka Princezna zakletá v čase

pohádkaLomy v Lipnici nad Sázavou zažily od neděle 28. července svoji filmovou premiéru. Pro natáčení nové pohádky si je vybral padesátičlenný filmový štáb. „Doufejme, že se tu filmařům tak zalíbí, že se budou rádi vracet,“ říká Michaela Králová z Vysočina Film Office.

Celé natáčení probíhalo od 28. do 31. července 2019 a během tohoto období působil filmový štáb ve čtyřech lokalitách – lom Zlaté oči, Ústa pravdy, Bretschneidorovo ucho a lom u České tábornické unie, kde se mimo jiné uskutečnil i skok do vody z devítimetrové výšky. Počasí na Vysočině filmařům v posledních dvou dnech moc nepřálo, a tak se museli vyrovnat i s dešťovými přeháňkami, které občas přerušily natáčení, i přes to se podařilo dotočit všechny potřebné scény.

Pohádka Princezna zakletá v čase vypráví příběh mladé rozmazlené princezny Elleny, která musí zachránit království a nalézt své čisté srdce. Režisérem je Petr Kubík, který od svých patnácti let tvořil krátké filmy. Spolupracoval na natáčení WRC Rally a Dakaru, Cyril a Metoděj: Apoštolové Slovanů, režíroval taktéž film Lost Legion v Hollywoodské produkce Lions Gate.

Více informací o Kubíkově premiérové pohádce sledujte na facebookové stránce Princezna zakletá v čase, kde se dozvíte více informací o hercích, natáčení a mnoho dalšího.

Během natáčení v lipnických lomech navštívila filmový štáb i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová společně se zástupci regionální filmové kanceláře Kraje Vysočina.

Více informací poskytne Michaela Králová:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • www.filmvysocina.cz