Rakouský Fam trip na podporu Kraje Vysočina

IMG 5410Začátkem dubna se uskutečnil Fam trip rakouských zástupců cestovních kanceláří za účelem poznání Kraje Vysočina, pro rakouské turisty. V zastoupení kraje se Fam tripu účastnila Michaela Králová, za organizaci Vysočina Tourism, která účastníky provedla po zajímavých místech na Vysočině.

První den tripu byl zahájen v Třebíči, kde ve spolupráci s turistickým informačním centrem, účastníci mohli spatřit její krásy. Prohlídka začínala procházkou židovskou čtvrtí, odkud se přemístili do baziliky sv. Prokopa, a končila v synagoze. Pro účastníky byla připravena i komentovaná prohlídka v Trebitsch. Po návštěvě zámku Jaroměřice nad Rokytnou a Dalešického pivovaru byli novináři ubytováni v komfortním resortu Valeč.

Druhého dne byla zahájena prohlídka zámku Valeč, odkud se novináři přemístili do Žďáru nad Sázavou, kde mohli spatřit již druhou UNESCO památku poutního kostel na Zelené hoře. Dále ve Žďáře navštívili muzeum a zámek. Pro druhý den noclehu byl zvolen Resort Svatá Kateřina v okrese Pelhřimov, který 22. března otevřel nový Ájurvédský pavilon, kterým byli účastnící hned třetího dne tripu provedeni. Poté novináři okusili kouzlo areálu Hospodářského dvora v Bohuslavicích na Telčsku. Závěr tripu probíhal v městě Telč, kde její historické jádro, patří ke třetí památce ze seznamu UNESCO na Vysočině.

 „Navštívili jsme všechny památky UNESCO v našem kraji a mnoho dalšího. Rakouští zástupci cestovních kanceláří Vysočinu znají, přijíždí se svými autobusy, ale bylo fajn zavést je na místa, o kterých neměli ani ponětí“, uvedla Králová.

Činnost Vysočina Tourism

Vysočina Tourism jako krajská příspěvková organizace, propagující turistickou nabídku Vysočiny, zajišťuje tzv. fam tripy pro zástupce cestovních kanceláří s cílem představit region profesionálům z oblasti cestovního ruchu a inspirovat je k navázání spolupráce a vytvoření zájezdů na Vysočinu. Vysočina Tourism se podílí na organizaci hned několika fam tripů, ale i novinářských press tripů ročně.