Významné ocenění pro rodáka z Vysočiny Josefa Dvořáka. Pamětní medaili nejznámějšímu vodníkovi předal hejtman Jiří Běhounek

Medaile Josef_DvořákNejznámější filmový i divadelní vodník Josef Dvořák se stal tváří roku Filmové Vysočiny. Dvořák je rodákem z Horní Cerekve a kývl na nabídku destinační agentury Vysočina Tourism stát se ambasadorem – tedy tváří i hlasem originálního cestování po filmových lokacích Vysočiny, tedy po atraktivních místech, která učarovala filmařům a veřejnost je teď může poznat na „vlastní kůži“. Jako poděkování za pomoc s propagací rodné Vysočiny a jejího cestovního ruchu byla Josefu Dvořákovi 6. června 2019 udělena pamětní medaile Kraje Vysočina. Předal ji hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově během do posledního místa vyprodaného představení Čochtan vypravuje. „Pamětní medaile Kraje Vysočina je i trochu opožděným dárkem Kraje Vysočina k letošním 77. nekulatinám Josefa Dvořáka,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 
Oblíbený herec Josef Dvořák se stihne ještě 7. června v Pelhřimově zúčastnit slavnostního ceremoniálu v rámci Mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit, kde bude za své herecké umění uveden do Rekordmanské síně slávy. Komisaři pelhřimovské Agentury Dobrý den ho ocení konkrétně jako představitele největšího počtu vodnických rolí v divadelní hře Čochtan vypravuje (Divotvorný hrnec). Současně s Josefem Dvořákem vstoupí do síně slávy Jaromír Jágr, držitel největšího počtu hokejových individuálních rekordů, Štěpánka Hilgertová a Václav Chalupa, šestinásobní účastníci olympijských her.
 
S optimistickou a usměvavou tváří Josefa Dvořáka se veřejnost může setkat hned na několika propagačních materiálech Filmové Vysočiny. „Je průvodcem v pátrací hře Klapka, filmová Vysočina poprvé!, figuruje i na speciálním turistickém pasu, na outdoorových nosičích, na webových stránkách a sociálních sítích. Hlas Josefa Dvořáka bude na filmová místa Vysočiny zvát i prostřednictvím rozhlasového spotu. Josef Dvořák je prostě ideální parťák, který nám pomůže představit krásná místa a zákoutí Vysočiny,“ poznamenala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.