Počátecká klapka: Vysočina filmová to rozjíždí v Počátkách

klapkaV sobotu 25. května od 14:00 proběhne v Počátkách na Vysočině kulturní akce Počátecká klapka. V jejím průběhu se budou moci návštěvníci setkat s hercem Robertem Miklušem (seriály Doktor Martin či Strážmistr Topinka), spatřit filmovou módní přehlídku v podání několika souborů vysočinských ochotníků, vyslechnout vzpomínky pamětníků z řad počáteckých občanů, kteří se účastnili natáčení filmových Postřižin a ledacos dalšího.

Akce, která má za cíl mimo jiné i představit již probíhající turistickou kampaň Vysočina filmová, bude v Počátkách probíhat na Palackého náměstí, před Hotelem U Modré hvězdy i přímo v něm – budete si moci prohlédnout výstavu fotografií, účastnit se diskusního setkání představující zmiňovanou turistickou kampaň či si pod schody hotelu po vzoru Maryšky (jejíž vlasy jsou spolu s Kašnou sv. Jana Nepomuckého pýchou tohoto města) dát lahodné pivo. Zkrátka však nepřijdou ani děti. Po většinu odpoledne se budou moci na Palackého náměstí účastnit her na různých stanovištích a získat tak různé ceny.

Chystaný program vzniká ve spolupráci organizace Vysočina Tourism, kavárny Art Lover’s Café (Hotelu U Modré hvězdy) a Kulturního zařízení města Počátky. Na jeho průběhu se dále podílí i pět ochotnických divadelních souborů či počátecká ZŠ Otokara Březiny.

 

Podrobný program:

před hotelem a na Palackého náměstí:

14:00     Slavnostní zahájení s úvodním slovem herce Roberta Mikluše  

14:15     „Movie Fashion Show“ (módní přehlídka kostýmů inspirovaných filmy natočenými na Vysočině)

15:00     Vystoupení žáků ZŠ Otokara Březiny Počátky

15:15     Předváděčky žáků aerobicu i s jejich maminkami

15:30     Soutěže pro děti i dospělé

17:30     AWAL3 /// koncert

v hotelu:

15:30     Prezentace kampaně Vysočina filmová

16:15     Prezentace Hotelu U Modré hvězdy

16:45     Beseda a rozhovor s přímými účastníky natáčení Postřižin

Po celou dobu trvání akce je v hotelu a kavárně přístupná výstava fotografií z natáčení Postřižin.