Turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé

KLAPKA LETAK_A5_Stránka_1Letošní turistická sezóna bude na Vysočině filmová. Společně s partnery v regionu jsme pro návštěvníky našeho kraje připravili řadu aktivit s filmovou tématikou, především pak zážitkovou turistickou hru. Průvodcem po filmových místech bude rodák z Vysočiny, herec Josef Dvořák.

Turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé vás zavede na nejkrásnější, ale také méně známá místa na Vysočině spojená s natáčením filmů a pohádek. Návštěvníci budou plnit drobné úkoly, zaznamenávat je do Turistického pasu, aby na závěr svého filmového putování získali odměnu. Hlavní cenu v podobě víkendového pobytu ve filmovém Letohrádku sv. Vojtěch vylosujeme z účastníků, kteří navštíví více než půlku míst zobrazených v Turistickém pasu a kupon z něj odevzdají v kterémkoli TIC nebo dodají na naši adresu. Neméně zajímavé jsou i další ceny – např. návštěva filmových ateliérů či desková hra Vysočina.

Součástí této turistické hry je i oblíbené pátrání po keškách. „Na patnácti místech Vysočiny jsme pro vás ukryli schránky s úkoly, jejichž rozluštění vám odkryje mnohá tajemství o filmech i reáliích našeho kraje,“ prozradila produktová manažerka Vysočina Tourism Magdaléna Svatoňová. Jednotlivá místa jsou rovněž zaznamenána v Turistickém pasu a označená piktogramem lupy. Nápovědu pro nalezení schránek zveřejníme na webových stránkách www.vysocina.eu.

Krajská příspěvková organizace spolupracuje s partnery z celého regionu, jako například s Panským dvorem Telč, s městem Telč, s hradem v Ledči nad Sázavou, s Muzeem rekordů a kuriozit Pelhřimov nebo Centrem dokumentárního filmu. Partneři nabízí turistům další zajímavé filmové aktivity – projekce filmů natáčených na Vysočině, filmařské příměstské tábory, výstavu kostýmů z filmu Čertí brko a mnohé další.

Pro příznivce fotografování přes mobil má Vysočina Tourism další dobrou zprávu. V rámci roku Filmové Vysočiny jsme připravili jednoduchou aplikaci, která udělá z každé vaší fotografie originál a následně vzpomínku z výletů.

Aplikace umožňuje do už v minulosti vyfocené nebo přes aplikaci aktuálně pořízené fotografie přidat filmový rámeček s logem Vysočina filmová. Fotku si můžete dle svých představ upravit, oříznout nebo vycentrovat a ve třetím kroku uložit. „Cílem této aplikace bylo dát možnost i amatérským fotografům udělat si hezkou vzpomínku na Filmovou Vysočinu,“ uvedl Tomáš Čihák, ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism.

Budeme rádi, když s námi budete vaše fotoúlovky sdílet na Instagramu nebo Facebooku. Nezapomeňte připojit hashtag #vysocinafilmova.

Mobilní aplikace je již dostupná ke stažení.