Zimní Vysočina přilákala na 90 tisíc turistů

business-2089533 1920Výrazný úspěch Vysočiny zaznamenal Český statistický úřad za první čtvrtletí letošního roku. Na Vysočině se ubytovalo přes 90 tisíc hostů, v meziročním srovnání tedy o téměř 22 % více. Hned po Libereckém kraji Vysočina zaznamenala druhý nejvyšší nárůst ze všech regionů České republiky. Celorepublikově Vysočina vévodí celkovému počtu přenocování. Turisti v našem kraji strávili bezmála 199 tisíc nocí a navýšili tak ukazatel ze stejného období minulého roku o neuvěřitelných 23,6 %.

 „K návštěvnickému úspěchu určitě přispělo příznivé zimní počasí, bohatá sněhová nadílka, upravené sjezdovky i běžkařské tratě prakticky po celé Vysočině," informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová, která připomněla, že Kraj Vysočina úpravu běžkařských tratí dlouhodobě finančně podporuje.

Navíc v prosinci minulého roku hostila Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě divácky i sportovně velmi úspěšný Světový pohár v biatlonu. „Významnou sportovní událost navštívilo téměř 124 tisíc lidí a rekordy trhala i průměrná sledovanost České televize. Sportovní fanoušci se mohli inspirovat a na Vysočinu se poté vrátit," vysvětlil ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Bezmála 12 400 hostů přicestovalo na Vysočinu ze zahraničí, přičemž v porovnání s minulým rokem se jedná o více než 15% nárůst. Region si oblíbili hlavně sousedé ze Slovenska, Německa, ale také Polska. K návštěvě Vysočiny si však v zimě našli čas tradičně Češi, kterých přijelo bezmála 80 tisíc, o téměř 23 % více než ve stejném období roku 2016. Hosté na Vysočině strávili v průměru 2,2 noci.

Hotely, penziony nebo chaty v České republice uvítaly v průběhu 1. čtvrtletí 2017 více než tři a půl milionu hostů, což bylo o 11,1 % více než ve stejném období roku 2016.

  • Více informací Monika Brothánková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.