Průvod na zámku ve Žďáře nad Sázavou představí barokní umění

DSC 0924_ZdarŠest krátkých představení v podání malířů, divadelníků, hudebníků, tanečníků, ale také zahradníků, architektů nebo šermířů bude o nadcházejícím víkendu součástí Barokního průvodu na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Příspěvková organizace Vysočina Tourism ho připravila na sobotu 27. a neděli 28. května vždy od 11.00, 14.00 a 16.00, bude součástí rozmanitého víkendového programu Dny otevřených zahrad aneb Baroko žije v nás, který bude hostit areál žďárského zámku.

Návštěvníci budou moci na jednotlivých stanovištích absolvovat živou přednášku o zahradní architektuře a ornamentu v barokní zahradě, zhlédnou ukázky historického šermu v barokních kostýmech, poslechnou si živou barokní hudbu nebo si užijí barokní tanec. Po cestě navíc potkají malíře, kteří každou scénu a barokní prvky zaznamenají na obrazy. Průvody budou začínat vždy v 11.00, 14.00 a 16.00, zájemci se však můžou připojit kdykoliv v uvedených časech na jednotlivých místech v zámeckém areálu.

„Aktivity u jednotlivých stanovišť, potažmo celý rozmanitý program průvodu mají návštěvníkům netradičně přiblížit různé druhy barokního umění, které se nesmazatelně zapsaly do historie žďárského kláštera, a které si letos u příležitosti Roku baroka připomínáme," vysvětlil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák, který zdůraznil, že cílem podobných aktivit je propagovat památky na Vysočině a podpořit zvýšení jejich návštěvnosti. K tomu přispívá Program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu s názvem Památky žijí, jehož prostřednictvím má krajská příspěvková organizace v plánu letos i po dobu následujících dvou let podpořit kulturní i společenské akce na Vysočině a rozšířit jejich program o zajímavé aktivity, které přitáhnou další návštěvníky.

Více informací o samotném průvodu na www.zamekzdar.cz.

Víkendový program na žďárském zámku najdete zde.

VT velka EU

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, tel.: 734 362 801, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.