Vysočina bude mít na veletrhu Holiday World vlastní „filmovou“ expozici

Holiday 2018Prezentace Vysočiny na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2019 se ponese ve filmovém duchu. Rok 2019 je v kraji uprostřed České republiky rokem Filmové Vysočiny.

„Vysočina se může pochlubit krásnými místy, kde se natáčely pohádky a řada českých i zahraničních filmů. Máme však také řadu osobností, které se ve světě filmu prosadily a svým jedinečným způsobem ho obohatily. A to všechno chceme návštěvníkům veletrhu Holiday World ukázat a pozvat je na Vysočinu na výlet po stopách filmu,“ informoval ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Nepřekvapí, že novinkou je tiskovina Vysočina Filmová stejně jako dalších devět tištěných brožurek. „To nejlepší z Vysočiny představují TOP atraktivity, úspěch mají také Hrady, zámky a historické objekty, Kempy, Pivovary na Vysočině nebo nová brožura cyklovýletů. Nechybí ani už tradiční Kalendář významných akcí na Vysočině pro rok 2019,“ doplnila Jana Caklová, která má realizaci expozice na pražském veletrhu cestovního ruchu na starosti.

Filmová expozice a vystavující partneři z Vysočiny

Expozici Vysočiny budou zdobit velkoformátové fotografie, které budou vizuálně zvát například k návštěvě zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou a hradů Roštejn nebo Lipnice nad Sázavou. Památky doplní mimo jiného fotografie hlavních hrdinů pohádky Čertí brko, která se natáčela na hradě v Ledči nad Sázavou, a letní fotka z centra pohádkové Telče.

Materiály, reklamní předměty i praktické informace do Prahy přivezou partneři Vysočina Tourism – Městské kulturní středisko Třebíč, Muzeum Vysočiny Třebíč, destinační společnosti Třebíčsko-moravská Vysočina a Koruna Vysočiny, města Jihlava, Jemnice, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Žirovnice, Telč s hotelem Pangea, hotel Artaban a zábavní areál Šikland. O zábavu se postará maskot Kraje Vysočina Zajíc, který bude bavit děti i dospělé, rozdávat propagační materiály i informační letáčky. Na požádání velmi rád zapózuje všem zájemcům o veselou fotografii.

Anketa Kraj mého srdce

Holiday 2018_3Vysočina má také několik želízek v ohni v soutěži Kraj mého srdce, jejíž výsledky organizátor soutěže – redakce KAM po Česku – každoročně vyhlašuje v rámci veletrhu Holiday World. V minulém roce se Vysočina v konkurenci ostatních krajů umístila na celkovém čtvrtém místě, když celkem z deseti kategorií podle typů dovolené získala pět bronzových umístění.

  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, p. o., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.