Zámek Světlá nad Sázavou láká rodiny s dětmi na Den slavnosti baroka

DSC 2547_Svetla_nad_SazavouKostýmované prohlídky expozic, velký dobový jarmark, tvůrčí dílničky, divadelní vystoupení pro děti i šermířské souboje. To vše a ještě několik dalších aktivit bude součástí programu Den slavnosti baroka na zámku ve Světlé nad Sázavou, kde budete moci zažít baroko všemi smysly už první červencovou sobotu. Vysočina Tourism navíc v rámci této akce pořádá Cesty barokem, které návštěvníky provedou nejrůzněji zaměřenými ateliéry.
 

Cesta barokem v zámeckém areálu se bude skládat z osmi ateliérů. „Od 10.00 se budou moci zájemci zastavit u mistra Santiniho, u mistra hudby, u kronikáře, zavítají do školy šermu, odhalí začátky loutkového divadla nebo nahlédnou na šlechtický ples i na lidový karneval," informoval ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že cílem podobných aktivit je propagovat památky na Vysočině a podpořit zvýšení jejich návštěvnosti. K tomu přispívá Program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu s názvem Památky žijí, jehož prostřednictvím má krajská příspěvková organizace v plánu letos i po dobu následujících dvou let podpořit kulturní i společenské akce na Vysočině a rozšířit jejich program o zajímavé aktivity, které přitáhnou další návštěvníky.

Celodenní zábavný program pro rodiny s dětmi i dospělé na světelském zámku, letos s ohledem na vyhlášený Rok baroka, stylově ukončí noční kostýmované prohlídky s barokními knížaty a dvorem a chybět nebudou ani ukázky barokních tanců.

Více informací o slavnostech i akci Cesty barokem v přiloženém letáku a na webových stránkách zámku http://www.zameksvetla.cz/.

 

VT velka EU