Jihlavské náměstí zavoní kávou i chutnou regionální kuchyní, Vysočina Tourism připravuje malý gastrofestival

Den s_krajemRegionální restaurace, jediné vinařství z Vysočiny i studenti krajských středních škol s gastroobory. Ti všichni už v pátek 8. září v gastrostanu na jihlavském Masarykově náměstí zajistí chuťově nabitý gastrofestival plný nezapomenutelných chutí. Těšit se můžete na kuchařskou show, vědomostní kvíz o ceny i na poukázky na vstup zdarma například do jihlavské zoo nebo na hrady Roštejn a Kámen.

Gastrofestival, který zajišťuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism, bude součástí tradiční akce Den s Krajem Vysočina. „Návštěvníci budou moci zhlédnout kuchařskou show Bohuslava Rasochy, který bude odpoledne připravovat horácký bramborák, selské brambory a grilovaného pstruha. Navíc za každý nákup v gastrostranu získáte razítko a za tři nasbíraná pak poukázku na vstup 1+1 zdarma, například do Zoologické zahrady Jihlava nebo do krajských muzeí, galerií a jejich poboček," přiblížil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Na gastrofestivalu se bude vařit z kvalitního masa a sezónní zeleniny, jako je dýně, řepa nebo brambory. Radniční restaurace chystá pro mlsné jazýčky dýňovou polévku, vepřovou panenku s karotkovým pyré, pečené kuřecí paličky s medem a sezamem a jablko-dýňové chutney. Farma Eden bude připravovat bramborové placky s povidlím a mákem, s kysaným zelím nebo uzeným masem, Farmářka usmaží palačinky a chybět nebudou ani tradiční polenské mrkvance nebo horácké koláče s tvarohem.

Své kuchařské umění předvedou také studenti OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod a Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč. „Příznivci dobrého jídla budou moci ochutnat domácí hamburger, pečené filátko ze pstruha a k němu restovanou červenou řepu a bramborové chipsy, budoucí gastrospecialisté z Brodu budou servírovat bramborovou polévku a masový špíz se zeleninou a studenti z Třebíče krůtí roládu s variací omáček a šťouchané brambory," láká Jana Caklová z Vysočina Tourism.

Součástí programu bude také zábavný vědomostní kvíz o Vysočině pro děti, které, pokud zodpoví otázky o našem kraji správně, získají malou odměnu drobných propagačních předmětů Vysočina Tourism.

Gastrofestival bude součástí celodenní akce Den s Krajem Vysočina, na které vystoupí Richard Nedvěd se svojí kouzelnickou show, parkuroví profesionálové Urban Sense nebo zahraje Havlíčkobrodská 12. Letošní téma se nese ve znamení Zemědělství - život Vysočiny, proto bude důležitou součástí prezentace zemědělských oborů krajských středních škol, ukázky zemědělské techniky, lesní pedagogika nebo ukázka živých ryb. Své zvířecí svěřence představí záchranná Stanice Pavlov a chybět nebudou ani animační programy pro děti s Milanem Řezníčkem.

jpgPlakát

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, e-mail.  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.