Rozhlasová novinářka z Německa poznávala krásy Telče

Novinarka z_NemeckaNovinářku Eva Firzlaff z Deutschlandfunk nadchl červencový press trip Po stopách Santiniho natolik, že se na Vysočinu začátkem října ráda vrátila. V úterý 10. října díky organizační podpoře CzechTourism a spolupráci Vysočina Tourism přijela do Telče.

V centru si s průvodcem prohlédla náměstí, zavítala do podzemí, kde si užila i jeho interaktivní část, nahlédla do exteriéru Panského dvora a samozřejmě navštívila i zámek. Z jednodenní návštěvy vzniknou nejen audio, ale i online pozvánky za zajímavostmi Vysočiny.

„Paní Firzlaff byla překvapená, že tak malé město se může pochlubit takto velkým historickým náměstím se zachovalou architekturou. Sama Telč označila za klenot, který je právem na seznamu UNESCO," prozradil Václav Prchal, který novinářku v Telči doprovázel. „Zajímalo ji, proč jsou štíty u domů na náměstí tak vysoké, jaká byla funkce podloubí a vyzdvihla kazetové stropy na zámku - s takovými se prý ještě nesetkala," doplnil Václav Prchal s tím, že paní Eva Firzlaff chtěla slyšet informace o celém regionu Vysočiny, jaké máme u nás památky i přírodní zajímavosti a zvídavá byla i v případě regionální kuchyně.

Cílem tzv. press tripů je prostřednictvím novinářů představit Vysočinu zahraničním turistům a oslovit potenciální návštěvníky, kteří by mohli na Vysočinu zavítat. Příspěvkové organizaci Vysočina Tourism, která podobné aktivity organizačně zaštiťuje, pomáhají další organizace působící v oblasti cestovního ruchu. Na organizaci press tripů se podílí několikrát do roka. Spolu s agenturou Czech Tourism letos realizovala návštěvu novinářů ze Skandinávie, Velké Británie, USA, Jižní Korey, Filipín, Francie nebo Německa.

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Více informací Václav Prchal, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.