Vysočinu jako ráj filmařů představují nové webové stránky

web filmova_vysocinaDneškem spouští krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism nové webové stránky www.filmvysocina.cz. Vznikly za podpory Státního fondu kinematografie. Jejich hlavním úkolem je představit smysl Vysočina Film Office, její činnost a poukázat na Vysočinu jako na kouzelný kraj výjimečný svojí čistotou, jedinečnou přírodou s krásnými výhledy do krajiny barevných údolí, hustých lesů i malebných vesniček.

„Uvědomujeme si všechny přínosy natáčení v našem kraji, proto chceme tyto aktivity podporovat a filmařům poskytovat potřebný servis," uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že Vysočina Film Office, která spadá pod jeho organizaci, je pro filmařem vstupní branou do regionu a spolehlivým kontaktním místem.
„Zpracováváme poptávky a dotazy ze strany filmových tvůrců, jsme prostředníkem mezi nimi a regionálními partnery a v neposlední řadě Vysočinu propagujeme jako film friendly destinaci s cílem maximalizovat přínos všech audiovizuálních aktivit v našem kraji," doplnila Klára Čechová, která má ve Vysočina Tourism Vysočina Film Office na starosti.

Film Bajkeri_foto_Katerina_KodysovaNa novém webu filmvysocina.cz si přijdou na své filmaři, regionální partneři i lidé se zájmem o film. Filmoví tvůrci tady najdou výčet služeb filmové kanceláře, nabídku možností spolupráce, informace o regionu a jeho dostupnosti a lehce nahlédnou i do nabídky lokací Vysočiny. Inspirací pro ně budou i články prezentující atraktivní lokality vhodné pro natáčení.
Stránky vybízejí k zapojení také nejrůznější spolky a organizace v regionu, na které by mohla mít spolupráce s filmaři pozitivní vliv. Lidé se zájmem o filmový svět pak získají na webu informace o filmech, které se na Vysočině točily nebo na ně vyskočí aktuality související s natáčením, například, kde je jaká lokalita z důvodu natáčení uzavřená a kde se naopak můžou pod ruce filmařů podívat. „Málokterý kraj je tak fotogenický a skýtá tolik možností pro panoramatické a víceplánové záběry české krajiny jako právě Vysočině, a to jsme se rozhodli připomínat," uzavírá Klára Čechová.

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: monika.brothankova@vysocinatourism.c
  • Více informací Klára Čechová, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  • Ilustrační foto: Kateřina Kodysová - Bajkeři, Ondřej Hedbábný