Filmoví profesionálové využili možnosti Vysočina Film Office a prozkoumali Jihlavské podzemí i radniční pivovar

Prohlídka Jihlavského podzemí a Jihlavského radničního právovárečného pivovaru byla jedním z bodů doprovodného programu účastníků Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s tzv. industry akreditací. Ve čtvrtek 26. října ji uspořádala Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pro filmové odborníky, kteří tento týden díky festivalu tráví v Jihlavě.

Dvacet zástupců z řad filmových režisérů, producentů i dalších profesionálů z oboru z České republiky a především z evropských zemí, jako je Francie, Rakousko, Dánsko nebo Litva bylo nadšených z podzemí, o kterém neměli tušení a kde se téměř před dvaceti lety natáčel film XXX s Vinem Dieslem.

„Chtěli jsme představit činnost Vysočina Film Office a její možnosti a poukázat na zajímavá místa v Jihlavě. A samozřejmě jsme přidali i několik podstatných informací o filmových možnostech celé Vysočiny. Filmaři byli z prohlídky nadšení a ocenili také příležitost setkat se s kolegy z oboru, navázali kontakty a vyměnili si zkušenosti," informovala Klára Čechová, která má za Vysočina Tourism Vysočina Film Office na starosti.

Vysočina Film Office vznikla na přelomu roku 2016/2017 a spadá pod krajskou příspěvkovou organizaci Vysočina Tourism. Jejím cílem je ukázat, že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty a filmové fanoušky inspirovat k návštěvě zajímavých filmových míst.

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
  • Více informací Klára Čechová, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.