Návštěvníky zahraničních veletrhů zaujalo sklářství i památky UNESCO

IMG 6632Turistickou nabídku Vysočiny již organizace Vysočina Tourism představila na veletrzích cestovního ruchu ve Vídni, Bratislavě a Drážďanech. Zájem byl o památky světového dědictví UNESCO i o sklářství.

Tři zahraniční veletrhy cestovního ruchu má letos Vysočina již za sebou. „Ve Vídni jsme měli u našeho stánku, o který jsme se dělili s Třebíčí, plno. Návštěvníci si pochvalovali, že je pro ně Vysočina z Rakouska snadno dostupná, je blízko a přitom má tak atraktivní nabídku turistických cílů. Uchvátila je například Zelená hora ve Žďáru nad Sázavou,“ informovala Eva Nejezchlebová z příspěvkové organizace Vysočina Tourism a dodala: „Přišli za námi mnozí z těch, kteří se na Vysočinu pravidelně vracejí. Uvítali proto nové tipy a novinky v regionu, které jsme jim nabídli, například putování Vysočinou sklářskou. V Drážďanech jsme se zase setkali s velkým zájmem seniorů, kteří plánovali výlet na Vysočinu.“

Organizace Vysočina Tourism na zahraničních veletrzích představila zejména letošní nové lákadlo pro návštěvníky, jímž je sklářství na Vysočině. Je připraveno mnoho akcí, jako jsou návštěvy sklářských hutí, výstavy skla, jarmarky, workshopy, hra pro děti a další. Při té příležitosti připravila cizojazyčné brožury Vysočina sklářská. Mimoto samozřejmě nabízela i další cíle, o něž je tradičně největší zájem – tři vysočinská města s památkami světového dědictví UNESCO – ale i mnohé další, jako třeba brožury s hrady a zámky, materiály pro pěší i cykloturisty apod.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Více informací: Eva Nejezchlebová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.