Vysočina představila novinky na veletrhu Vakantiebeurs Utrecht 2019

Utrecht 2019Prvním ze zahraničních veletrhů, kde příspěvková organizace Vysočina Tourism v roce 2019 prezentovala turistickou nabídku Vysočiny, byl nizozemský veletrh Vakantiebeurs Utrecht 2019. Návštěvníci ocenili jednu z letošních novinek – přehled kempů na Vysočině, a úspěch sklidila i nová tiskovina Hrady, zámky a historické objekty na Vysočině, kterou vydal Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina.

„Návštěvníci z Holandska preferují cestování s obytným vozem, proto vyhledávají místa, kde se dá s karavany kempovat. Také je zajímá historie, rádi navštěvují architektonické památky. Sázkou na jistotu je pozvání na naše tři památky UNESCO – Třebíč, Žďár nad Sázavou a Telč,“ vysvětlila Jana Caklová, která se veletrhu v Utrechtu za Vysočina Tourism účastnila. Vysočina měla jedno z několika prezentačních míst v rámci expozice České republiky zajišťované centrálou CzechTourism, které dominovaly velkoformátové fotografie.

Utrecht 2019_2„Naši prezentaci významně podpořila část, kterou zdobila velká fotografie poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou – jedna z vysočinských památek UNESCO. Fotografie návštěvníky zaujala, zajímali se, kde památku najdou, a bylo tak mnohem jednodušší pozvat je k nám na Vysočinu,“ doplnila Jana Caklová. Každoročně veletrh v Utrechtu během pěti lednových dní navštíví více než sto tisíc příznivců cestování.

Novinky Vysočiny pro veletržní sezónu 2019

Na letošní české i zahraniční veletrhy připravila Vysočina Tourism hned několik novinek. „Vydali jsme deset nových tematických brožur, například Kalendář akcí na Vysočině 2019, Pivovary na Vysočině nebo tematickou publikaci Vysočina Filmová, kde představujeme filmová místa i významné osobnosti tohoto světa pocházející z Vysočiny," uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že novinkou je také publikace Cykloregion Vysočina, kterou připravili pracovníci krajského Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, p. o., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.