Základy úprav fotografií – jak rychle vylepšit snímky

IMG 4305VT velka EU

Druhá část semináře, tentokrát zaměřená na následnou úpravu již pořízených fotografií, se uskutečnila v termínech 16. a 17. dubna 2019 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Kurz byl opět z kapacitních důvodů rozdělen na dvě opakování, prvního termínu se zúčastnilo 12 a druhého 9 osob.

Hlavním cílem tohoto semináře bylo ukázat, jak si v několika jednoduchých krocích může každý upravit a vylepšit své fotografie. Úpravy probíhaly především v bezplatném programu Polarr, který je ideální pro začátečníky a mírně pokročilé, a také v české aplikaci Photopea.com, která je však již pro pokročilejší. Doplňujícím tématem školení byla rychlá úprava fotografií na mobilních zařízeních.

Tento seminář byl součástí výstupů projektu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020 „Památky žijí", číslo projektu: ATCZ31.

Cílem projektu Památky žijí, jehož realizace skončí se závěrem letošního roku, je zlepšit přístup a propagaci kulturního dědictví v regionech Jižní Čechy, Vysočina a také dvou příhraničních rakouských regionech. Vysočina Tourism je jedním z pěti projektových partnerů.

  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VT velka EU