Automobily našich pradědečků přijedou do Jihlavy

20180714 090209_uprDeset automobilů z dob, kdy naši pradědečci byli mladými řidiči, přijede v sobotu 15. září odpoledne na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Pyšní majitelé z celé České republiky představí své historické miláčky, a když budete mít štěstí, na vlastní kůži zakusíte atmosféru šoféra prvorepublikového vozu. V rámci programu Proletí 100letí a za podpory projektu Památky žijí, ATCZ31 přehlídku organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism.

Společně s vozy dorazí na 13.00 do centra Jihlavy i jejich majitelé. „Ti návštěvníky zasvětí do historie svých čtyřkolových miláčků a představí jejich technické údaje i život za volantem automobilů s téměř stoletou duší. Zájemci budou mít možnost se u vozu vyfotit, dokonce se do nich posadit a na vlastní kůži zažít atmosféru řidiče prvorepublikového vozu,“ prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism, která má organizaci přehlídky na starosti.

20180714 090243-uprPřehlídku automobilů našich pradědečků na jihlavském Masarykově náměstí pořádá Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí ATCZ31, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014–2020. „Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu, jehož prostřednictvím do roku 2019 včetně podpoříme několik kulturních i společenských akcí na Vysočině a rozšíříme program na nejrůznějších památkách o zajímavé aktivity, které přitáhnou další návštěvníky,“ doplnil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že 28. října jeho organizace podpoří happening na havlíčkobrodském náměstí s názvem Rekonstrukce vyhlášení 1. republiky v Německém Brodě. Další akce najdete na speciálním webu www.vysocina100let.cz.

VT velka EU