Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou oživí výstava barokních kostýmů a masek

Pozvanka na_vystavu_baroko_v_JaromericichNová výstava kostýmů a masek přenese návštěvníky zámku Jaroměřice nad Rokytnou do salonu galantní společnosti 18. století, a to už od soboty 9. září. Speciální expozici připravila krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism v rámci přeshraničního projektu Památky žijí.

„Výstava zájemce seznámí s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhalí rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Šest vystavených barokních kostýmů doplní originální ručně vyrobené masky, které se tehdy používaly pro nejrůznější společenské události," prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism s tím, že scénické kostýmy například s názvy Harlekýnka, Bauta, Kolombína nebo Satyr budou ozvláštňovat prohlídkou trasu zámku v jeho standardních prohlídkových časech až do 1. října. Navíc každý víkend vyjma 23. a 24. září se v sobotu i v neděli, vždy v 11.00 a 14.00 uskuteční speciální komentované prohlídky zdarma.

„Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí aristokracie byly v polovině 18. století maškarní plesy nebo různá maškarní maskovaná setkání, ve kterých se protagonisté inspirovali italským profesionálním divadlem Commedia dell'arte. Výstava tak poodhalí třpytivou a jedinečnou atmosféru aristokratické zábavy," doplnila Jana Caklová.

Expozici barokních kostýmů a masek v Jaroměřicích nad Rokytnou organizuje Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. „Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu, jehož prostřednictvím máme v plánu po dobu následujících dvou let podpořit další kulturní i společenské akce na Vysočině a rozšířit jejich program o zajímavé aktivity, které přitáhnou návštěvníky," uzavřel ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

jpgPlakát na výstavu

 

Logolink projektu

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.