PR aktivity podpořené Ministerstvem pro místní rozvoj

PR aktivity byly vytvořeny v rámci projektu „Marketingové aktivity a zefektivnění propagace destinace Vysočina v roce 2023", spolufinancovaného z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, podprogram Marketingové aktivity v cestovním ruchu, výzva č. 1/2023/117D7220.

 Logo MMR

Vydejte se na cyklovýlet bez hranic: Jihlava – Třebíč - Raabs

Logo MMRNaplánujte si cyklovýlet s celou rodinou. Malebnou krajinou Vysočiny se můžete vydat až do rakouského městečka Raabs an der Thaya. Celá trasa měří 134 kilometrů a vede po lesních cestách a klidnějších silničkách mimo hlavní silnice.  Můžete ji rozdělit například do tří dnů, nebo si vybrat jen její část. Pokud by vás nebavilo celou dobu šlapat do pedálů, nastupte do vlaku a popovezte se o kousek dál.

Číst více...

Užijte si léto na Vysočině a poznejte méně známá místa, která teprve čekají na objevení

Logo MMR

Léto je v plném proudu. Vyraze do míst, která ještě nejsou tolik přeplněná turisty, a přece stojí za návštěvu. Čeká vás tu krásná příroda, skvělé jídlo a zajímavé zážitky. Užijte si klasické prázdniny u vody, nebo se vydejte prozkoumat záhadné podzemní chodby a pozoruhodné kostnice. Je jen na vás, co zvolíte, ale na Vysočině najde každý přesně to, co hledá.

Číst více...

Na výlety hravě: vyzkoušejte některou z venkovních her

Logo MMR

Pokud si chcete ozvláštnit výlety a cestování, můžete využít některou z venkovních her, kterou města pro své návštěvníky připravila. K většině z nich budete potřebovat pouze chytrý telefon, nebo tužku s papírem a chuť pustit se do luštění úkolů přímo v ulicích.

Číst více...

Na výlet do Telče: pohádkové náměstí a zámek v novém kabátě

Logo MMRMalebné město Telč vás zaručeně okouzlí svým náměstím Zachariáše z Hradce, které trochu připomíná pohádkové kulisy. Pro svoji unikátnost a krásu je od roku 1992 historické jádro města zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Projděte se podloubím gotických a renesančních domů s bohatě zdobenými štíty a nechte se okouzlit místním geniem loci.

Číst více...

Zámek Telč a Červená Řečice – dva renesanční klenoty se opět otevřely veřejnosti

Logo MMR

Na Vysočině, uprostřed krásné přírody Českomoravské vrchoviny, se nachází hned dva unikátní zámky, které patří k českým renesančním klenotům.

Číst více...

Galerie na Milovské huti otevřela své brány – jednou z nejvýznamnějších sbírek českého skla vás provede umělá inteligence

Logo MMR

Na Vysočině v osadě České Milovy se na konci července pro veřejnost otevřela jedna z nejvýznamnějších sbírek historického českého skla svého druhu.

Číst více...

Užijte si Velikonoce na Vysočině

Logo MMRSvátky jara jsou za dveřmi a vy si je můžete užít na některé z akcí, které se budou konat v kraji Vysočina. Navštivte jarmarky nebo si osvěžte velikonoční tradice, například pletení pomlázek a barvení vajíček. Připraveny jsou také workshopy, řemeslné ukázky, programy pro děti a velikonoční hry pro celou rodinu. Velikonoční program můžete spojit i s návštěvou zajímavých míst a rovnou se vydat na jarní výlet.

Číst více...