V létě navštívilo Vysočinu o pětadvacet tisíc hostů víc

DSC05599Během letních prázdnin přivítala Vysočina o pětadvacet tisíc hostů víc než v roce 2019. Turisté zde strávili v průměru víc než tři noci. Kraj Vysočina podpořil domácí cestovní ruch slevami na ubytování i na vstupném a Vysočina Tourism celostátní kampaní.

Celková návštěvnost Vysočiny za třetí čtvrtletí roku 2020 byla 253 676 hostů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu, který sleduje přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních. Zatímco během prvního pololetí roku 2020 zaznamenala Vysočina výrazný propad návštěvnosti oproti loňsku způsobený, stejně jako v dalších krajích ČR, pandemií koronaviru a s ní spojených restriktivních opatření, o letních prázdninách se návštěvnost podstatně zvedla, a to o 25 584 hostů. Září již bylo o něco slabší, takže za celé třetí čtvrtletí roku 2020 byla návštěvnost Vysočiny vyšší o 18 457 hostů oproti roku 2019.

„Dílem za tím stojí omezená možnost cestovat do zahraničí, na což krajská organizace Vysočina Tourism reagovala celostátní kampaní vyzývající turisty k trávení dovolené doma – Dovolená doma, to je dovolená na Vysočině. Dílem ke zlepšení návštěvnosti Vysočiny přispěly i další podpůrné akce ze strany Kraje Vysočina, na nichž se Vysočina Tourism podílel. Ať již šlo o poskytování slev na ubytování, zvýhodněné vstupné do krajských hradů, muzeí a galerií či podpora tvorby a propagace nabídky cestovního ruchu,“ uvedl Tomáš Čihák, ředitel Vysočina Tourism.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism